Lopott áruk fóruma

Élenjárunk. Uniós tagjainkat megelőzve felkerültünk egy újabb toplista élére. Már megint legek vagyunk valamiben. Csak az a baj, hogy megint valami rosszban. Legújabb legünkről sajnos jobb hallgatni, mint dicsekedni vele. Bolti lopásban elsők vagyunk az Európai Unióban.

Élenjárunk. Uniós tagjainkat megelőzve felkerültünk egy újabb toplista élére. Már megint legek vagyunk valamiben. Csak az a baj, hogy megint valami rosszban. Legújabb legünkről sajnos jobb hallgatni, mint dicsekedni vele. Bolti lopásban elsők vagyunk az Európai Unióban.

Mondjuk – nem gyakorlatias, inkább csak olyan elmélkedő, tapasztalatlan, tanulatlan emberke lévén –, nem teljesen értem, hogy e kétes értékű elsőségünket mi módon, milyen eljárásokkal, mérésekkel állapították meg. Mivelhogy – a statisztikai közlés szerint – az összforgalomból bizonyos százaléknyi árunak egyszerűen csak nyoma veszett. Ez azt jelenti, hogy a kiskereskedelemben okozott kárt nem-csak lopások okozzák, hanem hogy az áru különböző okok miatt tűnik el kézen-közön. Elképzelésem sincs, hogy lehet szelektálni a különböző okok miatt eltűnt árut... de, ácsi! Nem is ezek a dolgok érdekelnek engem valójában, vagyis nem az, hogy milyen kategóriába tartozik a veszteséget jelentő, lába kelt áru: a bolti szarkák által eltulajdonított, vagyis az ellopott, avagy az egyszerűen nyoma veszett, netán a tönkrement csoportba.

Ehelyett arra lennék kíváncsi inkább, mi van annak a hátterében, hogy a tolvajok Szlovákiában több mint kétszázmillió euróval, vagyis hozzávetőleg hét és fél milliárd koronával rövidítették meg tavaly a kereskedőket, „többel, mint az EU-csatlakozás évében”. Ez utóbbi – idézőjelbe tett – kitétel is sok mindenről fecseg, mint József Attilánál a felszín, de hát most ezt hallgassuk el. Az után nyomoznék inkább, mi váltotta ki azt, hogy tavaly ilyen elképesztő mennyiségű áru tűnt el kifizetetlenül a polcokról.

Van némi sejtésem, minthogy az ember nem jó dolgában lop. Létezik ugyan egy betegség, a kleptománia, amely egyeseket arra késztet, hogy a boltok pultjairól elemeljenek bizonyos árut, legyen az bármi, csak hogy valamit zsebre tehessenek, de azt hiszem, a hét és fél milliárd koronás értékű termék eltűnését nem ez a kóros szenvedély okozta. Sokkal inkább valaminek a kóros hiánya szülte a lopás kóros kényszerét. Ezt a kóros kényszert viszont – hogy ne legyünk továbbra is elsők a bolti lopásban – mihamarabb enyhíteni kellene. Ám nem biztos, hogy erre a fokozott áruvédelem az egyedüli és legcélravezetőbb eljárás. Ezt a bajt ugyanis valószínű nem a boltokban elhelyezett térfigyelő kamerákkal lehet orvosolni a leghatékonyabban. Célszerű lenne megtudakolni Svájctól, a legbecsületesebb lakosságú államtól, miért lopnak náluk kevésbé?

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?