Lemosták a lengyelek, mégis továbbment az USA

Lengyelország már kiesett, az Egyesült Államok viszont még csoportelső is lehetett volna a D csoportban. Nagy meglepetésre a lengyelek 3-1-re nyertek, de az amerikaiak így is továbbmentek a portugál fiaskó miatt.

Olisadebe a vébé eddigi leggyorsabb gólját szerezte D csoport, 3.

Olisadebe a vébé eddigi leggyorsabb gólját szerezte
D csoport, 3. forduló:
Lengyelország - Egyesült Államok 3-1 (2-0)
Tedzson, 40 000 néző, v.: Csün Lu (kínai)
Lengyelország: Majdan - Klos (Waldoch, 89.), Zielinski, Murawski, Glowacki - Krzynowek, Kozminski, Kucharski (Ma. Zewlakow, 65.), Zurawski - Olisadebe (Sibik, 86.), Kryszalowicz.
Egyesült Államok: Friedel - Hejduk, Agoos (Beasley, 36.), Sanneh, Pope - O'Brien, Stewart (Jones, 68.), Mathis, Reyna - Donovan, McBride (Moore, 58.).
gól: Olisadebe (3.), Kryszalowicz (5.), Ma. Zewlakow (66.), Donovan (84.)
sárga lap: Majdan (44.), Kozminski (46.), Kucharski (63.), Hejduk (72.), Olisadebe (86.)

Az első percekben amerikai szöglet után Mathis veszélyeztetett, aztán jöttek a lengyelek és Olisadebe révén megszerezték a vezetést! Még észhez sem térhettek a sokkból Egyesült Államok legjobbjai, máris 2-0 volt!

A harmadik percben Olisadebe egy szöglet utáni kavarodásból lőtt a léc alá, majd az 5. percben Kryszalowicz szintén egész közelről lőtt a kapuba.

Az egészben a legviccesebb (ööö, tragikusabb), hogy Donovan a két gól között szintén vágott egyet, de a bíró nem adta meg, mondván, hogy ellökte a védőjét, miközben a kapu felé tört. Nem biztos, hogy Csün Lunak igaza volt. (Kínai bíró vezeti a meccset...)

Na, ez hihetetlen. Ez nem is bénaság, ez tényleg balszerencse az USA-nak. lehet, hogy most veszítik el azt, amit Portugália ellen megszereztek. Ha innen visszajönnek, az nagyobb lesz, Uruguayé.

De a 11. percre azért összeszedték magukat, McBride lőtt is, jó is volt, Majdan véd. Donovan jöhet rögvest utána, de a lengyel védők lekapcsolják.

A 13. percben a széphajú Mathis szánja el magát lövésre húszról, de mellémegy. Az amerikai nagyon belehúztak, minden beleadnak, de nagyon messzire van most tőlük a továbbjutás. A másik meccs persze 0-0, így azok ketten mennek tovább.

Kicsit kétségbeesettek tűnnek azért az amcsik. Előreívelgetnek és aztán nem csinálnak a labdákkal semmit. Reyna teljesen elveszett középen, nincs aki irányítson. Az viszont teljesen igaz, hogy a lengyeleknek megmozdulásuk nem volt a gólok óta. Elég legyen annyi, hogy 64% labdabirtoklása van az amerikaiaknak.

A 32. percben azért egy szöglet után hatalmasat véd Friedel, előbb Krzynowek közeli lövését kiütötte, majd nagy nehezen Zurawski elől is tisztázott.

Megint jönnek az amerikaiak. McBride húszról, aztán Mathis a tizenhatos sarkáról lő, de mindkettő célt téveszt.

Agoost hordágyon viszik le, és a Bruce Arena úgy dönt, a középhátvéd helyett egy futós középpályás jöjjön: Beasley.

Most van egy kis idő elmélkedni. A lengyel csapat teljesen kicserélődött a portugálok elleni zakó óta, ahol ez volt a csapat: Dudek - Waldoch, Hajto, Mi. Zewlakow (Rzasa, 75.) - Kozminski, Swierczewski, Zurawski (Ma. Zewlakow, 56.), Kaluzny (A. Bak, 16.), Krzynówek - Olisadebe, Kryszalowicz. Hét helyen más most a kezdő, a középpályán is van két egyértelműen támadó jellegű játékos. Hát, rá is fér a lengyelekre a gólarány-javítás...

Azért megy a meccs is, itt-ott egyegy helyzet, majd Reyna gurítja le Sanneh-nek, aki húszról bombáz, de megint nem találják el a kaput. Kilenc lövésükből négy ment rá, a lenygeleknél ugyanez hatból öt, legutóbb (a hosszabbítás harmadik percében) Krzynowek lövését védi Friedel.

A második félidő lengyel helyzettel indul, Kozminski eljátssza, hogy Sanneh buktatja, sárgát kap. Utána két amerikai próbálkozás, de Stewart is, meg Donovan is elrontja a passzt a végén.

A 49. percben Krzynowek ugratja ki Kryszalowiczot, de Friedel közbelép. Utána Donovan és Mathis játszanak össze szépen a pálya másik végén, de végül nem sikerül helyzetet kreálni.

És most úgy néz ki, mégsem volt jó ötlet nem védőt hozni Agoos helyett, mert nagyon lukasnak tűnnek ott középen, Beasley pedig nem annyira kreatív, mint kéne, lehet, hogy sokan vannak Reynával együtt a szervezésben.

Az 56. percben Hejduk az utolsó pillanatban tud tisztázni egy lenygel előretörésnél. Nagy bajban lehetnek az amerikaiak. Annál is inkább, mert a lengyelek mint egy fal állnak velük szemben, nagyon szilárdan, nagyon fegyelmezetten. Óriási nyomás alatt vannak, de nincs az amerikaiakban átütő erő.

Bejön Joe-Max Moore, ez a 100. válogatottsága.

Vége, szegény amerikaiak. Egy perccel a becserélése után Marcin Zewlakow gólt szerez. A 66. percben Kryszalowicz indult meg egyedül, és tizennyolcról rálőtte, szögletre ment a labda, amely után a csatárcsere félig fejjel, félig vállal bepattintotta a hálóba. 3-0.

De nem is szegények! Vezet Korea a kettős emberhátrányban játszó portugálok ellen, így az amerikaiak vannak továbbjutó helyen.

Majdnem szépítenek! A 76. percben Moore jut át nagy nehezen a védelmen, de a kapusba lövi.

Tizenegyeshez jut a lengyel válogatott a 77. percben, miután Sanneh Kryszalowiczot szabálytalanul szereli, de Zurawski lövését Friedel hárítja: az ő szempontjából balra tartó labda nem jut el a hálóig. Friedel a második tizenegyest védte ki, az elsőt még Korea ellen. Mindez persze semmi, ha a másik meccs iksz, itt pedig nem lesz 3-3. Mondjuk, nem iksz a másik meccs.

Újabb lendületet vesznek az amerikaiak, és a 83. percben, Jones és Mathis összjátéka után utóbbi hatalmas kapufát rúg. Egy perccel később be is találnak végre: Mathis bólintja le Donovannek, aki szépen belövi ballal a túlsó sarokba. 3-1.

Öt percet hosszabbítanak, de már teljesen mindegy, közben vége a másik meccsnek, Korea 1-0-ra megverte Portugáliát, így ennek a meccsnek az eredményétől függetlenül a házigazda és az Egyesült Államok jut tovább. nagyon érdekes meccs volt, sokkal többet volt az amerikaiaknál a labda (64%), sokkal többet lőttek, (17-8), de a kaput csak eggyel többször találták el, mint a lengyelek (8-7). Akik viszont sokkal többet szabálytalankodtak (22-11), így sárgát is többet gyűjtöttek be (4-1). Nagyon furcsa a helyzet, hiszen míg az amerikaiak egy bravúrgyőzelemmel, majd két gyenge eredménnyel továbbmennek, a portugálok, akik egy megingást követően nagyszerű meccsen verték a lengyeleket, kiesnek. Persze, a lengyeleket mintha kicserélték volna hétfő óta. A párosítás a nyolcaddöntőben: Korea-Olaszország, Mexikó-USA. Ez már tényleg kommentálhatatlan.