<p>A történelem egyik ismétlődő jelensége az égig magasztalás, amit a sárba tiprás követ, azaz a virágvasárnapi hozsanna, majd a keresztre feszítés. A legújabb megtiportak azok az ismert személyiségek, köztük a teniszcsillag Cibulková és a mi Németh Szilink, akik óriásplakáton nyilvánítják ki a homeopátiához való pozitív viszonyukat.</p>
Ki az erkölcstelen?
„Aszondja” egy sajtó, attól, hogy valaki ismert ember, még nincs erkölcsi joga ilyen kérdésben állást foglalni. Erkölcstelenség, mert azt sugallja, hogy a homeopátia hatásos, márpedig nem az – állítja egy újságíró, egy gyógyszerész és egy orvos.
Gyerekkoromban utáltam a disznósajtot. Kijelentettem, hogy rossz. Pedig sosem ettem. Azóta sem. De már nem mondom, hogy rossz, s nem támadok le valakit azért, mert szerinte jó. Nos, az említett urak még nem jutottak el idáig. Szavaikból kiderül, hogy gőzük sincs a homeopátiáról. Mellékesen nem csodálom. Hiszen a homeopátia, amit a nyugati szakirodalom az ún. komplementer, azaz a klasszikus orvoslást kiegészítő gyógymódok közé sorol, komoly, többéves intenzív tanulmányokat igényel. Hogy meri hát valaki pökhendi gőggel kijelenteni, hogy a homeopátiának nincs bizonyított hatása, miközben a medline tudományos adatbázis és más források számos ilyen kutatást és metaanalízist közölnek? Milyen erkölcsi magatartás az, ha egy ilyen tudatlan valaki a gyógyszertárban lebeszéli a vásárlót a homeopatikumról? Miközben az Egészségügyi Világszervezet szerint a gyógymód szabad választása alapvető jog. Vagy talán a pénz beszél? Ugyanis az újságíró kérdésére, hogy nem a haszonról van-e szó, az illető azt válaszolja, hogy nem, mert a homeopatikumok árán nem lehet keresni! Na, most ezt hogy is értsem? S akkor ki az erkölcstelen?
Az orvostudománynak és a becsületes, nagy tudású orvosoknak nagy tisztelője vagyok, függetlenül attól, hogy találkoztam már fehérköpenyes sarlatánnal. Ugyanakkor kimondom, hogy a homeopátia, magyar nevén hasonszenvi gyógymód, igenis hatásos. Tudom, mert tapasztaltam, mint ahogyan több orvos ismerősöm, sőt, egyikük kutyája is, amelynek bénulását az állatorvos a sikertelen klasszikus orvoslás után homeopatikummal gyógyította meg. Tudja ezt világszerte rengeteg híres ember, például a brit királyi család, művészek, egyházi méltóságok. Tudják ezt a homepata orvosok is, merthogy sok homeopata amúgy orvos. Tudják ezt például Svájcban, ahol a kormány alapos körültekintése után 2009-ben népszavazás döntötte el, hogy a homeopátia és egyéb komplementer gyógymódok bekerültek az egészségügyi alapellátásba. S tudni kell, hogy a homeopatikumoknak nincs mellékhatásuk. És a jó homeopata, akár a jó orvos, nem kényszeríti arra a beteget, hogy válasszon közülük. Mindhármuknak közös célja van: a gyógyulás.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.