Internetadó mellett nyakkendőa

Miközben a parlament kulturális bizottsága elfogadta az „internetadót”, Schiffer János (MSZP) képviselő arra tett javaslatot, hogy a 0,8 százalékos kulturális járulékot vessék ki a szőnyegek, a felsőruházat, a férfi öltöny, a női kosztüm, az ing, a blúz, de még a nyakkendő és a csokornyakkendő után

Miközben a parlament kulturális bizottsága elfogadta az „internetadót”, Schiffer János (MSZP) képviselő arra tett javaslatot, hogy a 0,8 százalékos kulturális járulékot vessék ki a szőnyegek, a felsőruházat, a férfi öltöny, a női kosztüm, az ing, a blúz, de még a nyakkendő és a csokornyakkendő után is – írja a Napi Gazdaság.


Korábban is szó volt arról, hogy a formatervezett termékeket is terhelje kulturális járadék, Schiffer ötlete csak tágítaná ezek körét. Schneider Márta, a kulturális tárca szakállamtitkára szerint a kormány támogatja a javaslatot, mivel ezek a termékek „a dizájn révén” komoly kulturális értéket képviselnek. A ruházati termékek adóztatásából 700–800 millió forintos járulékbevételt vár a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) elnöke, Harsányi László – olvasható a cikkben.

Az NKA évi nyolcmilliárd forintból gazdálkodik, a befolyó pénzből kulturális projekteteket támogatnak. Az alap a járulékbevételekből gazdálkodik, amit különböző termékek, szolgáltatások után fizettetnek meg.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?