Édességgel meggátolható a fogszuvasodás

Jó hír az édesszájúaknak, hogy az Egyesült Államokban kifejlesztették a fogszuvasodást gátló édességet, amely nyalóka formájában kerül majd forgalomba.

Az édesség az University of California Los Angeles (UCLA) mikrobiológusa, Wenyuan Shi ötletességét dicséri.

Jó hír az édesszájúaknak, hogy az Egyesült Államokban kifejlesztették a fogszuvasodást gátló édességet, amely nyalóka formájában kerül majd forgalomba. Az édesség az University of California Los Angeles (UCLA) mikrobiológusa, Wenyuan Shi ötletességét dicséri. A kutató sokéves munkával az ősi kínai orvoslás alapján olyan természetes alapanyagokból állította elő a narancsízű édességet, amelyek megölik a fogszuvasodást okozó baktériumot, a Streptococcus mutans nevű kórokozót - olvasható a UCLA honlapján. "A fogmosás, a fogselyem alkalmazása segít ugyan megszabadulni a lepedéktől, s ezáltal csökkenti a szuvasodás veszélyét. Ezek az eszközök azonban hatástalanok a kórokozó ellen, amely igen gyorsan szaporodik, hiszen a szájüregben optimális a hőmérséklet, s bőséges tápanyagra talál" - hangsúlyozta a mikrobiológus. A kutató nyolc évvel ezelőtt kezdte el vizsgálni a szájüregben tenyésző mintegy 700 mikroorganizmust, hogy kiderítse, mely baktérium(ok) ludas(ak) a fogszuvasodás kialakulásában. Ezután Wenyuan Shi megpróbált olyan ellenszert találni, amely csupán a kórokozókat semmisíti meg, de békén hagyja az ártalmatlan vagy hasznos mikroorganizmusokat. Közel ötvenezer kísérletet végzett el kollégáival, miközben kétezer kínai gyógyfüvet próbált ki. A vizsgálatok során a kutató a megfelelő komponensekre az édesgyökérben bukkant. A szuvasodás-gátló nyalóka hosszú távú hatékonyságát kétezer gyermeken kívánják tesztelni. Ami a nyalóka alkalmazását illeti Wenyuan Shi javaslata szerint tíz napon át naponta kétszer – reggeli után és lefekvés előtt – kell bevetni a kórokozó ellen. A későbbiekben, amennyiben a kezelőorvos másként nem rendeli, fenntartó dózisként évente kétszer, esetleg négyszer kell megismételni a procedúrát. Wenyuan Shi tervei között szerepel egyébként egy olyan fogorvosi készlet kifejlesztése is, amellyel a nyálmintából megállapítható, hogy a páciens szájüregében milyen kórokozók tenyésznek.
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?