<p>A világ legnagyobb emberjogi szervezete, az Amnesty International friss éves jelentésében egy rendkívül érdekes országra hívja fel a figyelmet. Egy országra, amely most, 2013-ban is olyan koncentrációs táborokat tart fenn, amelyekben külföldi állampolgárokat – köztük kiskorúakat – tart fogva éveken át embertelen körülmények között, mindenfajta vádemelés és bírósági eljárás nélkül.</p>
A szabadság apostolai
Egy ország, amelynek kormánya az Amnesty International képviselője szerint jogosnak tartja, hogy a világon bárkit és bárhol megölethessen. Ehhez tartva magát pilóta nélküli repülőgépekkel vadássza le a neki nem tetsző idegen állampolgárok százait a világ bármely pontján, felrúgva minden nemzetközi jogot, és hivatalos képviselői azt sem zárják ki, hogy szükség esetén ugyanezt teszik majd saját országuk területén a saját állampolgáraikkal is. És akkor még nem beszéltünk a foglyokkal szemben alkalmazott válogatott kínzásokról és az említett ország által indított háborúkban megkínzott, megerőszakolt vagy megölt civilek százezreiről. Az említett vádak közül egy is elég lenne ahhoz, hogy az Egyesült Nemzetek Szervezete egy ilyen országgal szemben súlyos szankciókat vezessen be, súlyosabb esetben tán a katonai beavatkozást sem lehetne kizárni. Az említett ország ezzel szemben a nemzetközi közösség megbecsült tagjának számít, magát a szabadságjogok földi paradicsomaként hirdeti, politikusai pedig a demokrácia apostolainak tartják magukat, jogot formálva arra, hogy a világ bármely országát porig alázzák, ha úgy gondolják, hogy az nem az ő ízlésük szerint értelmezi az emberi jogokat és a demokratikus elveket. Külügyminisztériumuk évente külön jelentésben bírálja el a demokrácia helyzetét az egész világon, súlyosan elmarasztalva mindenkit, aki nem felel meg az általa felállított mércének. Szlovákiának és Magyarországnak éves rendszerességgel felrója, hogy nem lépett előre a romakérdés megoldásában, elnyomja a szexuális kisebbségeket, a házasságot egy férfi és egy nő kapcsolataként fogalmazza meg. Aki viszont inkább az eddig emlegetett ország politikusait küldené el melegebb éghajlatra, az nyugodtan megteheti, elvégre demokratikus államról van szó. Hogy melyik az az ország? Az Amerikai Egyesült Államok.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.