Úgy tűnik, a negatív, legfeljebb pár napos teszt lesz az idei év vízumja, és egy időre búcsút mondhatunk az all inclusive szolgáltatás központi elemének is, azaz a svédasztaloknak.
Várjuk a turistákat, de…
Ugyan a határok nyitására még várni kell, ám több ország kormánya is közzétette, milyen feltételeket kell teljesíteni a nyaralni vágyóknak. Egyelőre úgy tűnik, a negatív, legfeljebb pár napos teszt lesz az idei év vízumja, és egy időre búcsút mondhatunk az all inclusive szolgáltatás központi elemének is, azaz a svédasztaloknak.
Elsőként a görögök szólaltak meg az ügyben, a szigetekre várják a turistákat, de szigorúak lesznek a belépés és a nyaralás szabályai (lásd a keretet). Igaz, ott legalább nem zárják 14 napos karanténba az utasokat, mint Spanyolországban, a kormány döntése szerint ugyanis a külföldről érkező turistáknak a két hétig egy magánszálláson kell elszigetelni magát. Igaz, egyelőre csak május 24-ig tart ez a rendelet, de ez meghosszabbítható. Hasonló „megoldásban” gondolkozik a kormány is, ám ott még nem született döntés a karantén bevezetéséről. Spanyolországhoz kapcsolódik még a hír is, hogy azok, akik mégis bejutnak az országba (vagy ha közben eltörlik a karantént), azok sem lehetnek biztosak abban, hogy napozni tudnak a tengerparton, bizonyos szakaszokon ugyanis a napágyat előre le kell foglalni, mivel a partra csak korlátozott számú vendéget engednek.
Közben pedig számos más országban is tervezik a nyári szezont, Ausztriában már kinyitottak a szállodák, a magyarországi hotelek is sorra jelentik be a nyitás időpontját – ez május vége, június eleje –, hamarosan nyit a hajdúszoboszlói fürdő, sőt, a hétvégén már több százan csobbantak a hévízi tóban. Szintén nyitásról érkeznek hírek az olyan népszerű turistaparadicsomokból, mint Törökország, Egyiptom, Horvátország, Ausztria vagy Olaszország, a távolabbi országok közül pedig Vietnám már jelezte, fokozatosan újraindítja a nemzetközi beutazásokat, és terveik szerint júliusban már teljes gőzzel üzemelne a turizmus. Igaz, arra minden országban számítani lehet, hogy sokkal szigorúbb szabályok lesznek érvényben, a maszkviselés szinte mindenhol kötelező lesz.
Egyelőre azonban még nem fest rózsásan a helyzet, az európai országok 83 százaléka zárta le határait a külföldi turisták elől, Amerikában ez az arány 80, Ázsiában és a Csendes- óceániai térségben 70, míg a Közel-Keleten 62 százalék – írja a Turisztikai Világszervezet (World Tourism Organization) jelentése. Az április végi adatok szerint a világ 217 úti céljából 156 (72%) teljes mértékben leállította az országot érintő nemzetközi turizmust.
Így utazhatunk Görögországba
- A Görögországba induló repülőgépekre csak 72 óránál nem régebbi, negatív eredményű koronavírusteszttel lehet felszállni.
- A négy óránál rövidebb repülőutakon nem lehet ételt felszolgálni. Arra viszont nincs szabály, hogy üres helyeket kellene hagyni a repülőkön.
- A szállodáknak kötelező lesz szerződést kötniük egy saját koronavírus- tanácsadó orvossal.
- A hotelek személyzetét külön ki kell képezni, hogyan takarítsanak és viselkedjenek a mostani helyzetben.
- Létrehoznak karanténhoteleket, ahol a fertőzött turistákat helyezik el.
- A svédasztalokat betiltották.
- A napágyakat megfelelő távolságra kell elhelyezni a strandokon. Bizonyos esetekben a napozókat el kell választani egymástól.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.