A legnagyobborgonafesztiválA világ legnagyobb orgonafesztiválját készítik elő a jövőre Európa kulturális fővárosa nevet viselő Ruhr-vidéken. A több várost bekapcsoló, 470 koncertből álló ökumenikus projekt keretében elsősorban a fiatalabb muzsikusoknak szeretnének fellépési lehetőséget biztosítani.
RÖVIDEN
A legnagyobb
orgonafesztivál
A világ legnagyobb orgonafesztiválját készítik elő a jövőre Európa kulturális fővárosa nevet viselő Ruhr-vidéken. A több várost bekapcsoló, 470 koncertből álló ökumenikus projekt keretében elsősorban a fiatalabb muzsikusoknak szeretnének fellépési lehetőséget biztosítani. A koncertsorozat nyitó rendezvénye január 15-én lesz az esseni dómban, ahol a párizsi Notre Dame orgonistája fog játszani. Az orgonafesztivál programjait tartalmazó katalógus a szervezők ígérete szerint még idén augusztusban megjelenik.
Nem lesz feketelista
Nem ért egyet az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) elnöke az Európai Bizottság azon javaslatával, hogy európai uniós mintára hozzanak létre világszintű feketelistát a kockázatos járműparkot üzemeltető légitársaságokról. Roberto Kobeh González erről Brüsszelben beszélt Antonio Tajani közlekedési biztossal tartott sajtótájékoztatóján. Tajani ezzel a kezdeményezéssel a jemeni légitársaság Airbus 310-esének 152 életet követelő katasztrófájára reagált. González viszont jelezte, hogy a világméretű lista támogatására egyfelől egyelőre nincs felhatalmazása az ICAO tagországaitól, másfelől személy szerint sem biztos abban, hogy a katasztrófákat csökkentő hatása lehet annak, ha az utasokat lebeszélik egy-egy légitársaság vagy géptípus igénybe vételéről.
Hol perelhető
a légitársaság?
Az Európai Unión belüli bármely repülőjárat utasai járattörlés esetén az átalány-kártérítés iránti kérelmüket előterjeszthetik akár a repülőgép indulási, akár az érkezési helye szerinti bíróságon, az Európai Bíróság csütörtöki ítélete alapján. A luxembourgi székhelyű testület – amely egy német utasnak a lett Air Baltic légitársasággal folytatott pere kapcsán ítélkezett – úgy foglalt állást, hogy a joghatósággal rendelkező bíróság kiválasztásának tekintetében sem a járatot üzemeltető társaság székhelye, sem a légi szállítási szerződés megkötésének helye nem meghatározó. A kártérítés nem jár minden járattörléskor, a jogszabály ugyanis úgynevezett vis major (előre nem látható események – ilyen pl. a szélsőséges időjárás) esetekre nem kötelezi a légitársaságot a 250, a 400 vagy pedig a 600 eurós összeg kifizetésére. (MTI, szl)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.