<p>Jellegzetes repülőtéri jelenet: a szalag körbe-körbe forog, az utasok ott tolonganak mellette, csomagjukra vadásznak. A szerencsésebbek – pontosabban azok, akik egyénivé tették a bőröndjüket, hamar távozhatnak. A többiek türelemjátéka folytatódik.</p><p> </p>
Milyen poggyásszal utazzunk?
Nem mindegy, hogy az ember már messziről felismeri a poggyászát, vagy a „tucatbőröndöket” emelgetve, címkéket böngészve kell megtalálnia a csomagot.
Fontos, hogy a feladott poggyász könnyen felismerhető legyen. Ezért aki olyan bőrönddel utazik, amelyből tizenkettő egy tucat, kössön rá valamilyen megkülönböztető jelet – ez lehet egy sál, egy színes kép, de akár egy színes folt is, így sokkal gyorsabban megtalálja a csomagját.
További előnye, hogy azonnal észreveszi, így szinte már akkor rástartolhat, amikor még csak csúszik a kiadóból a szalagra. Sajnos, sokszor előfordul, hogy az utastársak a sok egyforma bőrönd közül leemelnek egyet, amelyről azt gondolják, hogy az övék, és már mennek is vele. A messziről „kiabáló” megkülönböztető jellel ez is elkerülhető.
Az egyediesített bőrönd akkor is segít, ha leesik róla a check-in pultnál kapott címke. Sok utas nem írja rá a bőröndre a nevét, címét, az ilyen „névtelen” poggyászok egy nagy megőrzőbe kerülnek. Ilyenkor is segít a megkülönböztető jel, hiszen egy világrendszerben is rögzítik az így kallódó bőröndöket, és szinte azonnal meg lehet tudni, hol van az a bőrönd, uatazótáska, amely barna színű, és egy nagy rózsaszín maci van ráfestve, vagy pedig egy gyermekeket ábrázoló rajzolt címke van rajta, esetleg hat légitársaság logója van rávarrva – a jeleknek csak az ember kreativitása szab határt. De ezek a jelek egy nyaralást is megmenthetnek!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.