Pozsony. Napokon belül beindul a nyári szabadságolások főszezonja, amely többségünk számára felhőtlen kikapcsolódást és pihenést jelent. A szabadság azonban – egy baleset vagy betegség miatt – rémálommá is válhat, különösen ha külföldön történik a baleset, és főleg, ha nincs biztosításunk.
Megéri biztosítani magunkat
AKÁR AZ UTOLSÓ PILLANATBAN
Többségünk azonban alkoholmámor helyett a tengerben úszik majd, így a biztosítást semmiképp sem szabadna elhanyagolnunk. Akkor sem kell aggódnunk, ha már a jövő héten megyünk külföldre, hiszen a biztosítást akár az utolsó pillanatban is megköthetjük. Több esetben már a biztosítók fiókjait sem kell felkeresnünk, hiszen ezt telefonon, interneten, néhány helyen pedig a vasútállomáson is megköthetjük.
A biztosítás megkötésénél a társaságok a nevünkön, címünkön és személyi számunkon kívül, arra is kíváncsiak, hogy melyik országba és milyen hosszú időre utazunk el. Néhány helyen az útlevelünk számára is szükségük van. Még mielőtt azonban megkötnénk a biztosítást nem árt közölni a társasággal azt is, hogy van-e már valamilyen más biztosításunk. A társaság ez alapján dönti el, hogy számunkra melyik a legmegfelelőbb biztosítási csomag.
Ügyfeleiknek a biztosítók külföldön ezt követően térítik az összes olyan költséget, amit egy hirtelen előálló betegség vagy baleset miatt kénytelenek fizetni. Ugyanígy kifizetik az előírt gyógyszereket, a kórházi költségeket vagy egy szlovákiai kórházba való hazaszállítással járó kiadásokat is. Nem kell aggódnunk azonban akkor sem, ha hirtelen elkezd fájni a fogunk, a társaságok többsége ugyanis a fogorvosi elsősegélyt is fizeti. Ha szabadságunk alatt baleset ér, akkor nem csak a kezelést térítik meg, hanem a biztosítóval előre leegyezett biztosítási díjat is. Nagyot tévednek azonban azok, akik úgy gondolják, hogy biztosítással a kezükben, bármire joguk van. A biztosító ugyanis nem fizet az akut megbetegedések és lelki megbetegedések kezeléséért. Nem térítik meg azonban a plasztikai beavatkozásokat és a fürdőköltségeket sem.
NEGYVENEZER EURÓIG
A biztosítók többsége az európai országokban nyaralóknak legfeljebb 30 ezer euróig, vagyis 1,25 millió koronáig téríti a kezelési költségeket. A világ többi részére ez 40 ezer euró körül mozog. Ha valakinek ez kevésnek tűnik, az az alapbiztosítás mellé speciális biztosítást is köthet. Ha baleset ér bennünket, a biztosító által kifizetett összeg tíz és százezer korona között mozog.
Biztosítást köthetünk azonban a poggyászunkra is, így ha az elveszik vagy ellopják, a szabadságunk ugyan nem lesz könnyebb, ám legalább kártérítést kapunk. Értékes dolgainkat azonban így sem szabadna felügyelet nélkül hagynunk, hiszen a biztosítók egy-egy tárgyra csak az előre megegyezett összegig fizetnek. Egy értékes kamerát vagy fényképezőgépet semmiképp se csomagoljunk olyan hátizsákba, amit a repülőtéren leadunk a csomagtérbe.
Ha bármi baj történik, azonnal értesítenünk kell a biztosító asszisztensi szolgálatát. ez a nap 24 órájában naponta az ügyfelek rendelkezésére áll. Telefonszáma fel van tüntetve a biztosításunkon. Itt tudhatjuk meg, mit kell tennünk ahhoz, hogy ne kelljen egy fillért se fizetnünk a saját pénztárcánkból. tanácsot kérhetünk akkor is, ha elvesztjük az iratainkat és lehetővé teszi a hívott fél számlájára bonyolított telefonhívást is. (ú, mi)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.