Ha rövid távra visz valamit az ember, akkor nem annyira fontos, de egy többnapos túrára már egyáltalán nem mindegy, mi hova kerül, és hol lesz a megrakott hátizsák súlypontja. A legalapvetőbb dolog, hogy a legnehezebb dolgok kb. vállmagasságba kerüljenek, ott kell lennie ugyanis a zsák súlypontjának .
Legfölülre a legnehezebbet
A hátizsák alsó rekeszében van a hálózsák helye, lehetőleg vízhatlan csomagolásban. Ide egy hálózsák mellé még egész sok minden elférhet. A felső rekesz aljára szokás pakolni azt a ruhát, amire csak este vagy később lesz szükség. Fölé mehet a sátor, több darabban a hátizsák pontos méretére hajtogatva (tok nélkül sokkal kisebb helyet foglal). Fölé a főző, a palackok, edények, elsősegély, ennivaló, víz, legfelülre, ami eső esetén kell (vízálló kabát és nadrág, ha nincs, akkor esőkabát, kamásli). A hátizsák sapkájába kerülnek belülre az iratok (sok mindent ide nem érdemes pakolni, mert nem fog jól állni a sapka), a külső zsebbe az, ami kéznél kell, hogy legyen (édesség, mobiltelefon, térkép, jegyzetfüzet stb.). (csz)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.