Ha idén a tengerparton szeretnénk nyaralni, Európán belül (azaz a zöld országokban), akkor érdemes már most jegyet foglalni, mivel azok a nyitási hírekre rendkívüli ütemben kezdtek drágulni. Nem ritka, hogy egy retúrjegy a 300 eurót is meghaladja!
Elszálltak a jegyek a tengerparti célállomásokra, ne várjunk az akciókra!
Idén várhatóan felborulnak az utazási trendek, és ehhez igazodnak a légitársaságok is – az egekbe emelték jegyárakat, 2021 nyarán búcsút mondhatunk az olcsó fapados jegyeknek. Legalábbis a tengerparti célállomásokra. Ha megfigyeljük a pozsonyi, bécsi, budapesti indulásokat, a legtöbb fapados heti két, legfeljebb három járatot bizosít egyes népszerű helyekre, így a szabad kapacitás gyorsan fogy, és ez okozza az árnövekedést. Ibiza, Mallorca, Malaga, Szardínia, Szicília, a görög szigetek – ezek lehetnek idén a turisták célpontjai, és pont ezekre a helyekre már sokszor 100 eurónál kezdődnek az jegyárak – ez egy irányban, minden nélkül. Ha ehhez hozzávesszük a csomagot, esetleg az ülésért is fizetünk, valamint a visszaúti jegyet, akkor egy retúrjegy 300 euróba is kerülhet, sőt, kis kereséssel már 400 eurós egyirányú jeggyel is találkoztunk (ez pl. Rómából Ibizára szólt).
Olaszországban (de a többi országban is) a nyitások hírére megugrottak a foglalások, mindenki a napokban akarja megvenni a repülőjegyet a tengerparti célállomásokra. Ha Szlovákia is teljesen nyit, és újra szabad lesz az utazás, akkor a fent említett 300 eurós ár még akár barátságosnak is tűnhet, nem kizárt, hogy lesznek 500 eurós jegyárak is (500 euró egy Európán belüli, fapados járat?! Viccnek is rossz…). Ezért az összegért már sokszor egy tengerentúli jegyet is le tudunk foglalni…
A nagy drágulás azoknál a helyeknél várható, ahova hetente csak egy két járat van, és nincs konkurencia – a Pozsonyból induló gépeknél szinte nincs is verseny, Bécsből és Budapestről a Wizz Air és a Ryanair konkurál egymásnak (néha a Vueling is beleszól a versenybe, sőt, most már a nagy, hálózatos légitársaságok is repülnek a legtöbb európai tengerpartra, sokszor olcsóbban, mint a fapadosok). Ha összegezni szeretnénk a trendet, akkor azt látjuk, hogy idén drága lesz a tengerparti nyaralás, még akkor is, ha már most foglal. Minél közelebb a főszezon, annál többe kerül majd a jegy (nem kizárt, hogy a hoteleknél is hasonló trend lesz idén). Csak az lesz a kérdés, mennyit vagyunk hajlandóak kifizetni egy tengerparti nyaralásra, hol lesz az a lélektani határ, amikor azt mondjuk, bármennyire is szerettük volna, ennyit nem ér meg a csobbanás.
Más lesz a helyzet a városlátogatásokkal, ezeknél nem várható ilyen mértékű drágulás, hiszen a legtöbb helyre nagy a konkurenciaharc, és a városlátogatások elsősorban az őszi időszakban népszerűek, azaz, ha Európa legszebb nagyvárosaiba vágyik, akkor nem kell aggódni, a jegyárak nem szállnak el. Tengerparti járatoknál azonban napról napra nőnek az árak, így – mivel most a légitársaságok rugalmasak, könnyebb a módosítás, vagy akár a lemondás is – ha megvan, hol nyaralnánk, már most foglaljuk le a jegyet. Ne várjunk az akciókra!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.