Csalások az utazásfoglalásoknál

<p>Az internetes foglalások, utazási lehetőségek megjelenésével elszaporodtak az olyan esetek is, amelyek hamis oldalakkal, címekkel, hirdetésekkel próbálják meg ellopni a gyanútlan ügyfelek pénzét. Ezért minden esetben, amikor online intézzük az utazásunkat, legyünk körültekintők, az adatainkat csak akkor adjuk meg, ha már bebizonyosodtunk, hogy tényleg megfelelő, megbízható az oldal.</p>

Az internetes foglalások, utazási lehetőségek megjelenésével elszaporodtak az olyan esetek is, amelyek hamis oldalakkal, címekkel, hirdetésekkel próbálják meg ellopni a gyanútlan ügyfelek pénzét. Ezért minden esetben, amikor online intézzük az utazásunkat, legyünk körültekintők, az adatainkat csak akkor adjuk meg, ha már bebizonyosodtunk, hogy tényleg megfelelő, megbízható az oldal.

Éppen ezért még fontosabb, hogy ö t pontban újra felfrissítsük azt, amit az internetes biztonságról kell tudni, kiváltképp az utazós oldalakra.

Az első, hogy és az egyik legfontosabb, hogy amikor keresünk, akkor mindig írjuk be a böngészőbe a címet – pl. www.booking.com, www.kayak.com, www.trivago.hu, www.aribnb.com, www.hotelscombinded.com stb. –, így elkerülhetjük, hogy egy olyan csaló oldalra kattintsunk, amely ugyan megtévesztésig hasonlít az eredetire, de ha ott foglalunk, és adjuk meg az adatainkat, a háttérben csalók rejtőzködnek. Egy ilyen „foglalás” ugyanis csak fiktív lesz, ha a szálláshelyre utazunk, biztosak lehetünk benne, hogy nem fognak tudni rólunk.

A második, hogy az egyes foglalóoldalakon érdemes regisztrálni, és mindig a fiókba belépve intézni a foglalásokat. Így amit ott találunk, az megbízható lesz, hiszen így nem férhetnek hozzá a csalók az adatokhoz. Ha kell, ezen a felületen belül fizessünk.

A harmadik, hogy ha e-mailt kapunk a foglalásról, mindig ellenőrizzük az e-mail-címet, hogy az valódi-e, tényleg az az oldal/ cég küldte, akitől vártuk. Fizetésre pedig mindig az oldalon található felületet használjuk, ne utaljunk, ne kattintsunk olyan linkre, amelyet arra hoztak létre, hogy ott fizessük ki a foglalást – ezt a módszert általában a csalók használják. Csak nagyon ritkán fordul elő, hogy megbízható oldal e-mailben kéri a fizetést. Ez esetben pedig a fizetés előtt mindenképpen hívjuk fel az oldal ügyfélszolgálatát (a számot az eredeti oldalon találjuk), hogy tényleg ők küldtek-e ilyen fizetéssel kapcsolatos üzenetet.

A negyedik, hogy minden foglalás – legyen szó repülőjegyről, szállásfoglalásról – után kapunk egy kódot, amelyet mindenképpen ellenőrizzünk le (szintén az eredeti oldalon, vagy a fiókunkban, esetleg a légitársaság oldalán). Ha nem találjuk, azonnal intézkedjünk, telefonáljunk, hiszen elképzelhető, hogy csalók állnak a háttérben, és egy bűnözők által üzemeltetett oldalon foglaltunk.

Az ötödik, hogy a bankkártyánk adatait csak akkor adjuk meg, ha az oldal megbízható, biztonságos, az oldal címe pedig https-szel kezdődik. Bár még ez sem jelent teljes biztonságot, de már lényegesen nagyobb az esély, hogy nem leszünk csalók áldozatai.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?