Újabb selyés hallgatók végezték el az Ovi-Sport képzését

SJE

A Selye János Egyetem (SJE) 60 óvodapedagógusi hallgatója kapta meg a Buzánszky Jenő által létrehozott Ovi-Sport Közhasznú Alapítvány módszertani képzésének elvégzéséért járó okleveleket.

Az ünnepélyes átadóra a SJE konferenciaközpontjának aulájában került sor. Dobay Beáta a Testnevelés Tanszék vezetője emlékeztetett, a 2018/2019-es tanév óta ad otthont a „C“ típusú képzésnek a komáromi egyetem, s idén már negyedszer indították el. A már végzett hallgatók visszajelzései alapján jól hasznosíthatóak a tanultak az óvodapedagógusi gyakorlatban is.

Horváth Kinga, a Tanárképző Kar dékánja arra emlékeztetett, „a mozgásfejlődés egy és oszthatatlan folyamat“, amelyet akkor tudunk segíteni, ha ismerjük a születéstől a 10-12 éves korig lejátszódó mozgásfejlődési folyamatokat, s azok jelentőségét az egészséges személyiség kialakulásában.

Az OviSport Alapítványt eredetileg az Aranycsapat egykori neves labdarúgója, Buzánszky Jenő hozta létre. Az intézmény képviseletében a SJE-n most fia, ifj. Buzánszky Jenő adta át az okleveleket. Elmondta, csaknem 500 tanpálya épült meg – többek között a komáromi egyetemen is – az alapítvány munkájának köszönhetően, ami azt jelenti, hogy majdnem 50 ezer gyereket érnek el a program segítségével.

„Úgy gondolom, hogy édesapámnak az alapítvány létrehozásakor az volt az egyik elsődleges szempontja, hogy ne csak Magyarországon tudjuk hasznosítani ezt a tudást és az ehhez tartozó képzést, hanem ennek ki kell terjednie az egész Kárpát-medencére“

– mondta nyomatékosan.

A képzés lényege, hogy a gyerekek mindennapos mozgását fejlessze játékos és sportos eszközökkel. A komplex módszerről Hegedűs Gábor elismert edző és tanár, a módszerhez kapcsolódó könyv kidolgozója adott elő. Többször említette, hogy nem a labdarúgásra való nevelés a lényeg, hanem hogy a multifunkciós sportpályákon minél összetettebb és harmonikus mozgásfejlődést segítésenek e. A program keretében aztán olyan készségeket sajátíthatnak el a gyerekek, amelyek például több labdasport esetében is jól használhatóak. A módszerek ezen felül a speciális nevelési igényű óvodások integrációját is segíti.

Egy tavalyi, 7000 gyermeken végzett magyarországi vizsgálat eredményeit ismertetve elmondta, 55,7%-os volt a lúdtalppal és gerincproblémákkal, 36% pedig a látásgondokkal küzdők aránya.

Ez azt jelenti, hogy összességében nagyon komoly népegészségügyi problémával nézünk szembe, ami miatt kulcsfontosságú, hogy már a kisgyermekekkel megszerettessük a mozgást és a sportolást.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?