Zdeno Cíger átigazolt

New York. Tíz mérkőzéssel folytatódott az NHL alapszakasza, kilenc szlovák korongozó lépett jégre. Közülük hárman, Stümpel (Boston), Šatan (Buffalo) és Demitra (St. Louis) egy-egy gólpasszal gyarapította pontjai számát. Tegnap eldőlt, hogy Zdeno Cíger a New York Rangers együttesétől a Tampa Bay gárdájához igazol.

Michael Peca (NY Islanders) lövésével szemben tehetetlen Martin Brodeur, a New Jersey kapusaTASR/AP-felvételEREDMÉNYEK: Carolina–Florida 4:1 (1:0, 3:0, 0:1), gólütők: Battaglia 2, Gelinas, Cole, ill. Wiemer; 10 200 néző.

NY Rangers–Nashville 2:4 (1:1, 1:2, 0:1), g.: Lindros 2, ill. Delmore 2, Eaton, Fitzgerald; 17 700 néző.

Atlanta–Montreal 3:3 – hosszabbítás után (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0), g.: Heatley, Ferraro, Kovalcsuk, ill. Asham, Gilmour, Souray; 10 600 néző.

New Jersey–NY Islanders 3:2 (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0), g.: Sýkora, Arnott, Niedermayer, ill. Jönsson, Peca; 14 400 néző.

Dallas–Buffalo 4:3 (1:2, 2:1, 1:0), g.: Modano, Lehtinen 2, Langenbrunner, ill. Barnes, Kalinin, Connolly; 18 500 néző.

Pittsburgh–Boston 2:4 (1:1, 0:2, 1:1), g.: Kovaljov 2, ill. Murray, Guerin 2, O’Donnell; 13 300 néző.

Calgary–Tampa Bay 1:3 (0:1, 1:1, 0:1), g.: McAmmond, ill. Richards, Andreychuk, Taylor; 13 900 néző.

Chicago–St. Louis 2:2 (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0), g.: Daze, Sullivan, ill. Mayers, Tkachuk; 14 ezer néző.

Colorado–Columbus 5:1 (1:1, 1:0, 3:0), g.: Blake, Podein, Yelle, Hejduk, De Vries, ill. Sillinger; 18 ezer néző.

Anaheim–Vancouver 0:1 (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1), g.: Jovanovski; 9500 néző.

A KANADAI PONTVERSENY ÁLLÁSA: Iginla (Calgary) 42 pont (24 gól + 18 gólpassz), Lindros (NY Rangers) 37 (18 + 19), Jašin (NY Islanders) 36 (17 - 19), Fleury (NY Rangers) 34 (12 + 22), Shanahan (Detroit) 34 (17 + 17), Sakic (Colorado) 34 (13 + 21), Kapanen (Carolina) 33 (17 + 16), Daze (Chicago) 33 (18 + 15).

4. Vancouver 34 13 17 4 0 85:89 30

5. Minnesota 30 11 12 5 2 78:90 29

Csendes-óceáni Divízió:

1. San Jose 30 15 7 5 3 88:72 38

2. Dallas 30 13 8 6 3 85:81 35

3. Phoenix 30 12 10 5 3 73:76 32

4. Los Angeles 30 9 14 5 2 74:76 25

5. Anaheim 32 9 17 4 2 69:90 24

Az első szám a mérkőzések, a második a győzelmek, a harmadik a döntetlenek, a negyedik a hosszabbításban elszenvedett vereségek, az ötödik a vereségek számát jelöli. (sr)