Visszatért a győztes útra a DAC

A DAC Divkovic góljával 1:0-ra nyert a nyitraiak ellen a labdarúgó Fortuna Liga 17. fordulójában, így a nagymihályi fiaskó után újra visszatért a győztes útra. Még gól nélküli állásnál Davis tizenegyest hibázott, de a sárga-kékek így is behúzták a három pontot.
Bőd Titanilla

2019. november 30. 16:40

dac
- TASR-felvétel

A DAC kezdőcsapatából hiányzott a keretből személyes okokból szabadságra küldött Koštrna és a sérült Kružliak is, így a védősor a Blackman, Oravec, Beszkorovajnij, Davis összeállításban szerepelt. A középcsatár Ramirez

A sárga-kékek aktívan kezdtek, Divkovicnak, Vida Kristophernek és Ramireznek is volt helyzete, de nem találták el a kaput.

A 26. percben viszont két védő között kapott kiugratást Gataric, Beszkorovajnij nem érte el a labdát, de Jedlička remek ütemben futott ki, és óriásit védett.

A hűvös novemberi délutánban a meccs kicsit eseménytelenül csordogált, bár a tempó nem volt rossz, de helyzetek nem igazán voltak. Nem sokkal a szünet előtt azonban a DAC azért felrázta a szurkolókat, ám Divkovic lövését Šípoš reflexmozdulattal kiütötte.

A második félidőt sokkal élesebben kezdte a DAC, a 47. percben Fábry jobb oldali lövését is nagy bravúrral védte Šípoš, két perccel később pedig Connor próbálkozott távolról, de a nyitrai kapus ismét jól helyezkedett. Az 54. percben egy jól kijátszott szituáció végén, jobb oldali beívelést követően Fábry volt jól helyen, de Šípoš megint mentett. A DAC viszont a második félidő első nyolc perce alatt többet mutatott, mint a teljes első játékrészben.

Blackman lapos beadása után Ramirez tette vissza a labdát Vida Máténak, de a gurítását megfogta a kapus.

Az 59. percben tizenegyeshez jutott a DAC, Ramirezt buktatták a tizenhatos sarkában. A lövéshez Davis állt oda, a nyitraiakat irányító Geri nem is nézte a büntetőt, így nem látta, ahogy a kapusa kivédte a panamai hátvéd nem jól helyezett és nem is túl erős lövését.

Négy perccel később viszont már gólt kiálthatott a MOL Aréna közönsége: Connor Ronan indította egy szép keresztlabdával Divkovicot, aki futtából laposan a hosszú sarokba lőtt – 1:0! A nyitrai együttes először kapott gólt bajnoki mérkőzésen Geri Gergely kinevezése, azaz 333 perc óta.

A 67. percben Ramirez ismét jól előkészítette a labdát Vida Máténak, aki sprintelve érkezett a második hullámban, de a kapu mellé bombázott. Négy perc elteltével Fábry csavart ballal a kapu mellé. Továbbra is rohamozott a DAC, Vida Kristopher lövését blokkolták, Ramirez közeli próbálkozása is levágódott. Szöglet után Beszkorovajnij lepattanó fejese is a kapu mellett kötött ki.

A 82. percben Ramirez Vida Kristophernek tette le a labdát, aki nagyon nagy gólt akart lőni – az is lett volna, ha bemegy, de a lövés kifelé csavarodott.

Négy perccel a lefújás előtt majdnem egyenlítettek a vendégek, egy szerencsételnül elvégzett DAC-szabadrúgás után egy gyors kontra végén a csereként beállt Šefčík kapta a labdát Jedlička előtt – a kapu mellé gurított, és a partjelző is lest intett.

Hyballa csak a 88. percben cserélt először: Fábry helyett állt be Šimčák. A drukkerek másfél perccel a lefújás előtt már állva tapsolták a DAC-ot. Az utolsó percben Vida Kristopher csinálta meg magának szépen a lövőhelyzetet, de ez a lövés is mellément!

A helyzetek alapján akár 5:0-ra is nyerhetett volna a DAC, de a csapat az 1:0-s győzelemmel is feledtette a nagymihályi 5:0-s kisiklást, a MOL Aréna lelátón újra az zengett: „Szép volt, fiúk!”

DAC–Nitra 1:0 (0:0)

Góllövők: Divkovic (63.)

Játékvezető: Kráľovič, 7189 néző.

DAC: Jedlička–Blackman, Oravec, Beszkorovajnij, Davis–Fábry (88. Šimčák), Vida M., Ronan–Divkovic, Ramirez, Vida K.

NITRA: Šípoš–Kuník (46. Dubeň), Farkaš, Podhorin–Bilovský, Faško–Fabiš, Gataric (71. Štefanec), Magda–Ristovszki, Chobot (61. Šefčík).

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.