Veszélytelen éllovas

Tizenkét napos szünet után kedden kora este a 48. forduló mérkőzéseivel folytatódott a jégkorong ST Extraliga alapszakasza. Gyengélkedtek a vendégek, mindössze egy pontot szereztek.

Michal Hudec (középen) ütötte a Slovan első gólját a trencséniek elleni rangadón TASR-felvételPozsonyban játszották a forduló slágermérkőzését: a bajnok Slovan a trencséni Duklát fogadta, és biztosan nyert (3:0). A kékek ennek a győzelmüknek köszönhetően megelőzték a katonákat a tabellán, feljöttek a harmadik helyre. A derbit szép számú közönség látta, hétezren szorongtak az Ondrej Nepela Téli Stadion lelátóin. A hazaiak sokkal határozottabban és gólra törőbben hokiztak, főleg a hajrában remekeltek, amikor is két gólt ütöttek. A meccs hőse a fővárosiak kapusa, Rybár volt, aki több gólnak látszó lövést is hárított. A második harmadban bravúrt bravúrra halmozott, s Dušan Gregor, a trencséniek vezetőedzője szerint ekkor dől el a derbi sorsa. Július Šupler, a Slovan mestere (korábban évekig a Duklát is irányította) lapunknak kijelentette: „Kezdünk formába lendülni, és ez jó jel. Mindent megteszünk, hogy a körmérkőzéses sorozatban legalább a második helyen végezzünk, de az lenne a legjobb, ha listavezetőként kezdenénk a playoffot.” Az alapszakaszból még hat felvonás van hátra, s az éllovas zólyomiak hét ponttal gyűjtöttek többet, mint a címvédő pozsonyiak...

A zsolnai Hála kapus hálója is érintetlen maradt a 48. fordulóban. A 8. helyen tanyázó gárda portása a mezőny jelenlegi legjobb együttese, a Zvolen ellen remekelt. Neki köszönheti a Žilina, hogy nem kis meglepetésre legyőzte (1:0) a listavezetőt, s ha így folytatja, egészen biztos, kiharcolja a nyolc közé jutást (előnye tíz pontra nőtt).

A zsolnai csapat legnagyobb riválisa, a liptószentmiklósi gárda váratlan vereséget (5:2) szenvedett a már biztos kieső iglóiak otthonában. A meccs főszereplője Dian volt, aki négyszer is bevette a sokat bizonytalankodó Laco kapuját. Érdekesség, hogy az újonc nyolc vereség után győzött, a liptóiak pedig utoljára a 35. fordulóban nyertek.

Turócszentmártonban drámai csatát láthatott a közönség. A 3500 néző nagy örömére a házigazdák szereztek vezetést a találkozó elején, majd a tapasztaltabb kassaiaknak sikerült fordítaniuk, ám nem sokkal a rendes játékidő befejezése előtt egyenlített a Martin. A hosszabbításban a kelet-szlovákiaiak álltak közelebb a győzelemhez. A pontosztozkodással (2:2) mindkét edző elégedett volt.

A Poprad–Skalica találkozón is egyenlő játékerőt képviselő együttesek csatáztak. A szakolcaiaknak főleg a második harmadban szinte semmi sem sikerült, balszerencséjükre akkor kaptak gólt, amikor fölényben korongoztak. Az utolsó játékrészben ugyan kiegyenlítettek, ám nem sokkal ezután ismét a házigazdák voltak eredményesek (2:1).

10. Sp. N. Ves 48 4 1 5 0 38 78:212 19

A csapat neve után a mérkőzések száma olvasható, majd a rendes játékidőben elért győzelmek (3 pont), a hosszabbításban kiharcolt győzelmek (2), a döntetlenek (1), a hosszabbításban elszenvedett vereségek (0), a rendes játékidőben elveszített meccsek (0), majd a gólarány és a pontszám található.

A 49. forduló műsora – PÉNTEK, 17.00: Trenčín–Poprad (játékvezető: Müller; az eddigi meccsek 4:2, 3:3, 2:1 – hosszabbítás után, 2:1, 0:2), Skalica–Sp. N. Ves (Jakubec; 3:2, 3:2, 2:1, 3:1, 4:2), L. Mikuláš–Martin (Beniač 4:5, 4:3, 3:0, 3:0, 1:7); 17.30: Slovan–Žilina (Ország; 3:1, 4:1, 4:2, 4:3, 3:0). SZOMBAT, 17.00 (élőben közvetíti az STV 2): Košice–Zvolen (Marušin; 5:0, 6:4, 2:5, 3:5, 1:3).