Vért kell izzadni Feröer ellen

<div>A reális cél a magyar válogatott előtt az F csoport harmadik helyének megszerzése, ehhez azonban Feröert mindenképpen le kell győznie az Üllői úton. Ezután jöhet a matekverseny.</div><div>&nbsp;</div>

Ma este (20.45) a Feröer-szigetek válogatottja lesz Magyarország ellenfele a labdarúgó Eb-selejtezők utolsó előtti csoportfordulójában. Néhány éve egy ilyen mérkőzés előtt csak az lehetett a kérdés, hogy Magyarország hány góllal küldi haza jórészt amatőrökből álló ellenfelét, ezúttal azonban nem mehetünk olyan biztosra. S ez nem is annyira a magyar futball mélyrepülése miatt van így, hanem inkább azért, mert Feröer hihetetlen fejlődésen ment keresztül az elmúlt években. 2013 óta csak Írország és Németország volt képes legalább három góllal legyőzni az együttest, amely ebben a selejtezősorozatban oda-vissza meg tudta verni az első kalapból kiemelt görög csapatot.A mi emlékeink sem lehetnek túl kellemesek: a két gárda feröeri mérkőzésén a magyar válogatott nyert ugyan 1:0-ra, azt azonban el kell ismernünk, Feröer meggyőzőbben, pontosabban és gyorsabban focizott a Dárdai Pál vezette magyar csapatnál. Nem csoda, hogy Dzsudzsák Balázs már az idegenbeli eredmény megismétlésével is elégedett volna, vagyis az 1:0 akár álomszerű eredménynek is tűnhet számunkra. Maradva az egy gólnál: nem sok jel mutat arra, hogy az Üllői úton gólzáport láthat a közönség (igen, lesz közönség az Üllői úton, a magyar–román után kiszabott stadionbezárást az UEFA egyelőre elnapolta). A magyar válogatott ebben a selejtezőcsoportban az eddig lejátszott nyolc mérkőzésén mindössze hat gólt szerzett, és egyetlen mérkőzésen sem volt egynél több alkalommal eredményes.Amiben bízhatunk: csatáraink kiváló formában várják ezt a mérkőzést. Németh Krisztián világraszóló szólógólt szerzett a Kansas City színeiben múlt hétvégén, a varsói Legiában szereplő Nemanja Nikolics pedig utcahosszal vezeti a lengyel bajnokság góllövőlistáját, a 11 mérkőzésen 12 találatig jutó csatárt hatgólos focisták követik. A magyar bajnokságban termelő Böde Dániel (11/11) is meghívót kapott Bernd Storcktól, így kimaradt a keretből a Hoffenheimnél hónapok óta a kispadra vagy a lelátóra szoruló Szalai Ádám.A győzelem tehát a minimum, vagy ahogy Csank János egykori szövetségi kapitány fogalmazott, Feröert „négykézláb” is meg kell vernünk. Ezután viszont jön a számolgatás. Ahhoz, hogy a csoport első helyét elérjük, nagy szerencse kellene, két körrel a zárás előtt Románia három, Észak-Írország négy ponttal előzi meg a magyar válogatottat. A legjobb harmadik hely azonban még elérhető a magyar csapat számára (ezzel megúsznánk a pótselejtezőt). Ennek elérése a többi csoport eredményeitől is függ, legnagyobb riválisunk ezen a téren az ukrán válogatott, amely jelenleg megelőz minket a harmadik helyezettek ranglistáján.Számunkra kedvező, hogy a csoportunk hatodik helyén Görögország áll, ugyanis a harmadikok összevetésekor csak a csoportok első öt helyezettje ellen elért eredmények számítanak. Bajba kerülhetünk (s ez esetben ez a pótselejtezős részvételt jelenti), ha a hátralévő két fordulóban Görögország legalább négy pontot szerez, Feröer-szigetek viszont egyet sem. Leegyszerűsítve: ha a görögök ma este nem kapnak ki Belfastban az északírektől, akkor számunkra élet-halál harc lesz a csoport utolsó, athéni mérkőzése. Egy ottani magyar vereséggel ugyanis a görögök valószínűleg megelőznék Feröert, vagyis hirtelen a harmadik helyezettek versenyébe nem a Feröer, hanem a Görögország ellen szerzett pontjainkat vinnénk magunkkal.Ezért is fájhat igazán az a gól, amit a belfasti meccs utolsó percében kaptunk Észak-Írországtól…