Vendégsikerek

Pozsony. A vendégek jegyében zajlott le a bajnokság 18. fordulója, háromszor nyertek, két alkalommal döntetlen eredményt értek el. A győztesek között van a DAC is, amely jó játékkal hozta el a három pontot Eperjesről. A hazai csapatok közül a Rim. Sobota és a Dubová nyert, a rimaszombatiaknak ez volt az első mérkőzésük tavasszal, de csak nehezen nyertek a kelet-szlovákiaiak ellen. A Podbrezová–Devín összecsapást a vendéglátók kérésére elhalasztották.

PREŠOV–DAC 0:2 (0:1). Góllövők: Bednár (6.), M. Kozák (60.). Játékvezető: Fízel, 1100 néző. Sárga lap: Dic, ill. Buka. Piros lap: Dic, ismételt szabálytalanságért. Gyorsan vezetést szereztek a csallóköziek, Martin Bednár volt eredményes. A 10. percben egyenlíthettek volna a hazaiak, de Kakaščík kihagyta a büntetőt, többet birtokolta a labdát a dunaszerdahelyi csapat, jobb volt ellenfelénél, sok helyzetet hagyott kihasználatlanul.

RIM. SOBOTA–ČAŇA 2:1 (0:0). Góllövők: Filo (53.), Németh Krisztián (81.), ill. Megyesi (71.). Játékvezető: Straka, 800 néző. Sárga lap: Kohút, Beličák (mindkettő Čaňa). Küzdelmes játékot hozott a mérkőzés, a vendégek jól kontráztak, egyenlítettek is, végül Németh Krisztián eldöntötte a három pont sorsát.

SENICA–SENEC 0:0. Játékvezető: Anguš, 1000 néző. Kemény, fagyos talajon játszották a meccset, a játék többnyire a középpályán zajlott. Hiába voltak aktívabbak a szenciek, nem tudtak gólt lőni, pedig négy alkalommal is jó helyzetbe kerültek.

DUBOVÁ–HUMENNÉ 2:1 (0:0). Góllövők: Stacho (80.), Penov (87. – 11-esből), ill. Ondík (56.). Játékvezető: Benko, 500 néző. Mindkét csapat határozottan, keményen futballozott, a szünet után fölénybe kerültek a hazaiak, s a maguk javára fordították a meccset.

TOPOĽČANY–B. BYSTRICA 0:1 (0:0). Góllövő: Libič (78.). Játékvezető: Bereník, 2700 néző. Sárga lap: Boháčik, Černák, ill. Vaculčiak, M. Sovič. Megilletődve játszott a hazai csapat a listavezető ellen, s felesleges vereséget szenvedett. A katonák győzelméről Libič 16 m-ről leadott lövése döntött. A katonák igazolták, vissza akarnak térni az I. ligába.

NITRA–LIČARTOVCE 0:1 (0:0). Góllövő: Andraščík (52.). Sárga lap: Uhrík, Čeman, ill. Höger. Játékvezető: Tomčík, 550 néző. Ellentétes félidőket láthattak a nézők, az elsőben a hazaiak játszottak fölényben, lehetőségeik is voltak a góllövésre, de hiába. Fordulás után a vendégek átvették a meccs irányítását, s a gól után semmi esélyt sem adtak a hazaiaknak a jobb eredmény elérésére.

SLOVAN B–V. LEVÁRE 0:0. Játékvezető: Šulek, 300 néző. Sárga lap: Puchner, Šesták, M. Suchý, ill. Angelovič. Piros lap: Hesek (90., Slovan). Unalmas első félidő után a másodikban aktívabbak lettek a csapatok, de hadilábon álltak a góllövéssel.

16. V. Leváre 17 1 3 13 11:35 7

A 19. forduló mérkőzését április 5-én rendezik: DAC–Nitra, Devín–Čaňa, Dubová–Rim. Sobota, Humenné–Topoľčany, B. Bystrica–Senica, Senec–Prešov, Ličartovce–Slovan B, V. Leváre–Pobrezová.

Az elhalasztott mérkőzések lejátszásának időpontjai, március 26.: Rim. Sobota–Podbrezová, Dubová–Senec, Senica–Ličartovce, Pre-šov–V. Leváre; március 29.: Čaňa–Podbrezová, Humenné–Rim. Sobota, Ličartovce–Prešov, B. Byst-rica–Dubová.