Tizenegyest hibázott, és kikapott a trencséniektől a DAC

A DAC 2:1-es vereséget szenvedett a trencséniektől Zsolnán, az AS ideiglenes otthonában a labdarúgó Fortuna Liga 4. fordulójában. Vida Kristopher az első félidőben gólt szerzett, a második játékrészben azonban tizenegyest hibázott, a hazaiak a hosszabbításban szerezték meg a győztes gólt.
Bőd Titanilla

2019. augusztus 10. 21:10

krisz
Vida gólja nem volt elég (Somogyi Tibor felvétele)

Korábban sosem látott összeállításban küldte pályára csapatát Peter Hyballa, a DAC vezetőedzője, hiányzott a kisebb térdsérüléssel bajlódó Kalmár, de Čmelík és Davis is a cserepadon maradt. Kalmár helyén Vida Kristopher játszott, elöl pedig Taiwo, Ramirez és Divkovic kapott helyet.

Aktívan kezdett a DAC, és a 6. percben egy gyors kontra végén meg is szerezhette volna a vezetést, Ramirez futott el jól a jobb oldalon, középre adott Divkovicnak, de ő egy védővel a nyakán nem tudta jól helyezni a labdát.

A trencsénieknek is voltak jó megmozdulásaik, Zubairu jól megkeverte a sárga-kékek védelmét, de végül egy csapattársa lassította le az akciót.

A másik oldalon Taiwo és Ramirez jó összjátékából csak szöglet lett, a 18. percben pedig Ronan jó helyről elvégzett szabadrúgása után Kružliak jócskán a kapu fölé fejelt.

Egy perccel később viszont már örülhettek a DAC-drukkerek: a jobb oldalról Blackman adott be, Vida Kristopher pedig félig estében Šemrinec mellett a hálóba lőtt – 0:1. A DAC eddigi nyolc tétmeccse közül ez mindössze a második volt, amelyen a sárga-kékek szerezték az első gólt.

A 31. percben megszerezhették volna a másodikat is, Ramirez csípett el egy trencséni átadást, és szépen Vida Kristopherhez passzolt, de ő nem találta el ideálisan a labdát, így Šemrinecnek nem okozott gondot a lövés. Két perccel később egy nagyszerűen kijátszott Vida Kristopher–Divkovic–Ramirez akció végén a venezuelai csatár a kapu mellé lőtt.

Ramirez nagyon hasznosan játszott, a 41. percben Divkovicnak adott gólpasszal felérő átadást, de a horvát játékos nem találta el a kaput.

A második félidőre Hyballa Ramirez helyett Čmelíket hozta be. A második játékrész egy nagy trencséni helyzettel indult, a jobb oldalról találták meg Depetrist, de a lövését Jedlička kivédte. Az 54. percben azonban Zubairuval szemben már tehetetlen volt, Vida Máté adta el a labdát, Roguljic pedig Zubairu elé tálalt, aki egyenlített – 1:1.

Öt perccel később szép akciót vezetett a DAC, a végén Vida Kristopher lőtt, Šemrinec szögletre tolta a labdát. A sarokrúgást Ronan végezte el, Kružliak nagyszerűen fejelt, de Šemrinec ismét bravúrral védett. A 63. percben Divkovichoz került a labda a 16-oson belül, megkérdezhette volna a kapust, hova kéri, de az égbe bombázott.

Trenčín–DAC 2:1 (0:1)

Góllövők: Zubairu (54.), Catakovic (90+1.), ill. Vida K. (19.).

Sárga lap: Zubairu, Šulek, ill. Ramirez, Ronan, Kružliak.

Játékvezető: Glova, 663 néző (Zsolnán játszották).

TRENČÍN: Šemrinec–Ligeon (80. Slávik), Šulek, Kleščík, Julien–Koolwijk, Zubairu, Roguljic (65. Catakovic)–Bukari (90.Kadák), Depetris, Comvalius.

DAC: Jedlička–Blackman, Oravec, Kružliak, Koštrna–Ronan, Vida M., Vida K.–Taiwo, Ramirez (46. Čmelík), Divkovic (69. Fábry).

Három perccel később jó szögből szabadrúgáshoz jutott a DAC, Connor Ronan rúgta, de a falban kézzel ért a labdához egy trencséni, így tizenegyest rúghattak a sárga-kékek. Vida Kristopher állt a labda mögé, de a bal kapufát találta el…

Megélénkültek a trencséniek, Depetris került helyzetbe, a dunaszerdahelyi védők csak nagy nehézségek árán tisztáztak. Hyballa közben Divkovic helyett Fábryt küldte pályára.

A várt nagy DAC-rohamok azonban csak nem akartak jönni. A 84. percben Ronan szabadrúgása után Taiwo magasan a kapu fölé fejelt. A másik oldalon Bukari forgatta meg kicsit az emberét, és az oldalhálóba lőtt.

A 89. percben Fábry tartotta meg jól a labdát, Čmelík futott el a jobb oldalon, és passzolt Vidához, de megint nem sikerült ideálisan eltalálnia a labdát. Úgy tűnt, ez lehetett volna a meccslabda, de az végül a trencsénieké lett: az utolsó támadás végén Catakovic megszerezte a győztes góljukat – 2:1.

A trencséniek először nyertek a szezonban, a DAC sorozatban második bajnokiját veszítette el.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.