TENGERENTÚLI BAJNOKSÁGOK

New York. Az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapjának kilenc mérkőzése közül mindössze két vendégsiker született: a Carolina a New York Islanders, míg a Dallas a Minnesota vendégként nyert.

New York. Az észak-amerikai profi jégkorongliga legutóbbi játéknapjának kilenc mérkőzése közül mindössze két vendégsiker született: a Carolina a New York Islanders, míg a Dallas a Minnesota vendégként nyert. Meglepő módon a bajnokság egyik leggyengébb csapatának otthonában játszott 1:1-es döntetlent a listavezető Philadelphia Flyers, amely az utóbbi hetek legsiralmasabb teljesítményével rukkolt elő Pittsburghben. A Flyers – a Vancouver Canucksszal holtversenyben – 30 ponttal áll az NHL élén, ám ezúttal Eric Chouinard egyetlen találata csupán döntetlenre volt elég.

Hatalmas pofonba szaladt bele az Edmonton, amely Detroitban 7:1-re kapott ki a Vörös Szárnyaktól. A hazaiak legjobbja a két gólt ütő Kris Draper és az egyaránt egy találatot és egy gólpasszt jegyző Steve Yzerman, Brendan Shanahan kettős volt. Yzerman egyébként jubilált is, 1400. NHL-meccsén lépett jégre, ezzel a liga huszonegyedik olyan jégkorongozója lett, aki átléphette ezt az álomhatárt. Miroslav Šatan két góllal járult hozzá a Buffalo sikeréhez a Washington ellen, melynek kapuját Rastislav Staňa őrizte

Eredmények: BUFFALO–WASHINGTON 5:2 (1:1, 4:0, 0:1), g.: Šatan 2, Kalinyin, Kotalík, Dumont, ill. Lang, Čiernik; 13 348 néző. NY ISLANDERS–CAROLINA 0:2 (0:2, 0:0, 0:0), Vašíček, Hedican; 13 226 néző. DETROIT–EDMONTON 7:1 (2:0, 2:1, 3:0), Yzerman, Bootland, Shanahan, Hull, Draper 2, Thomas, ill. Dvo-řák; 20 000 néző. FLORIDA–NY Rangers 3:3 (2:1, 1:2, 0:0 – 0:0), V. Bure, Jokinen 2, ill. Messier, Lindros, Mironov; 19 076 néző. PITTSBURGH–PHILADELPHIA 1:1 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:0), Tärnström, ill. Chouinard; 11 014 néző. MINNESOTA–Dallas 1:3 (1:0, 0:2, 0:1), Wiemer, ill. Guerin, Tjärnqvist, Guerin; 18 568 néző. NASHVILLE–COLUMBUS 4:2 (2:1, 0:0, 2:1), Hall, Walker, Országh, Walker, ill. Nash, Malhotra; 10 185 néző. ANAHEIM–NEW JERSEY 3:3 (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0), Sýkora, Fjodorov 2, ill. Rafalski, Eliáš, Madden; 16 472 néző. SAN JOSE–CHICAGO 3:2 (0:0, 3:1, 0:1), Dimitrakos, Ekman, Ehrhoff, ill. Dempsey, Nichol; 15 237 néző. (o-o, s)

NBA

Az NBA szerdai játéknapjának legizgalmasabb mérkőzését Atlantában a helyi Hawks és a Toronto Raptors vívta: a kanadai gárda végül hosszabbításban tudta kicsikarni a 99:97-es győzelmet. A mezőny legeredményesebbje Vince Carter 43 pontot szórt, az utolsó, mindent eldöntő duplát 1,2 másodperccel a ráadás vége előtt. A center idei legjobb teljesítménye a szezonnyitányon, a New Jersey Nets ellen elért 39 pont volt. Változatlan a helyzet Orlandóban, ahol megérkezett a sorozatban elszenvedett 14. vereség is. Ezúttal a Boston Celtics oktatta a floridaiakat, akik félidőben és a harmadik negyed után is döntetlenre álltak, ám a hajrát a remeklő Paul Pierce „jóvoltából” elveszítették. A bostoni bedobó harminc pontig jutott, ebből 15-öt az utolsó tizenkét percben dobott.

EREDMÉNYEK: Orlando–Boston 92:94, Philadelphia–Detroit 90:86, Atlanta–Toronto 97:99, New Orleans–Cleveland 82:72, Minnesota– New York 92:97, Phoenix–Dallas 121:90, Utah–Houston 83:76, San Antonio–Chicago 109:98, LA Lakers–Washington 120:99. (origo)