Taroltak a norvég síugrók

Minszk/Umea/Planica. Az elmúlt hét végén világ- és Európa-bajnokságokat, Világ Kupa-viadalokat rendeztek a téli sportokban. A planicai sírepülő vb-n egyéniben és csapatversenyben is norvég siker született. A minszki sílövő Eb-n a szlovák Matej Kazár a juniorok között aranyérmes lett.

SĺLÖVÉS

Az összetett Világ Kupában vezető Anja Pärson nyerte az aarei óriásműlesikló versenytČTK/AP-felvételA minszki Európa-bajnokság utolsó előtti versenynapján viszonylag jól szerepeltek a szlovák versenyzők. Annak ellenére, hogy a nők eredményeit némileg háttérbe szorította Matej Kazár aranyérme, értékesnek mondhatók a helyezések, hiszen Petra Slezáková a 10., Jana Gereková a 7. helyen végzett, ami a kontinensbajnokságok történetében a legjobb szlovák teljesítmény. Matej Kazár fölényesen győzött a juniorok 15 km-es versenyében, csaknem egy perccel ért el jobb eredményt a második helyen végzett a szlovén Bauernél.

EREDMÉNYEK, férfiak, 20 km: 1. Sikora (lengyel) 55:07,9; 2. Jarocsenko (orosz) +12,0; 3. Csurin (orosz) +15,7, ... 15. Novák +2:59,5, ... 17. Mar. Matiaško +3:07,4, ... 30. Mir. Matiaško (mind szlovák) +6:04,1; juniorok, 15 km: 1. Kazár (szlovák) 43:22,3; 2. Bauer (szlovén) +43,7; 3. Berezsnyoj (ukrán) +46,1; 4x7,5 km váltó: 1. Németország 1:18:29,1; 2. Norvégia; 3. Lengyelország, ... 8. Szlovákia (Matiaško, Novák, Šimočko, Kazár). Juniorok: 1. Fehéroroszország, 2. Ukrajna, 3. Szlovénia.

N#k, 15 km: 1. Dafovszka (bolgár), 2. Zubrilova (fehérorosz), 3. Filipova (bolgár),...10. Slezáková (szlovák). Juniorok, 12,5 km: 1. Davgulova (orosz) 42:09,8,...7. Gereková (szlovák) +4:29,5.

SĺREPÜLÉS

A norvég Roar Ljökelsöy volt a főszereplője a szlovéniai Planicában rendezett sírepülő világbajnokságnak. Miku Kojonkoski finn edző védence szombaton egyéniben szerzett világbajnoki címet, vasárnap pedig a norvég csapatot is hozzásegítette az elsőséghez. A Világ Kupa öt viadalának győztese a pénteki versenynap után csak a negyedik helyen állt, szombaton azonban szenzációsan repült (222, 210,5 m), s élete legnagyobb sikerét érte el.ERREDMÉNYEK, egyéni verseny: 1. Ljökelsöy (norvég) 832,1; 2. Ahonen (finn) 814,1; 3. Kiuru (finn) 813,...29. Mesík (szlovák) 498.

Csapatversenyben: 1. Norvégia (Ramören, Pettersen, Ingebrigtsen, Ljökelsöy) 1711,8, 2. Finnország 1704,1, 3. Ausztria 1620, 4. Németország 1606, 5. Japán 1574, 6. Szlovénia 1504.

ALPESISĺ

Az osztrák Renate Götschl nyerte az alpesi Világ Kupa női szuper-óriásműlesikló versenyét a svédországi Aareban. Vasárnap a szakági győzelmét már korábban bebiztosító és összetettben vezető Pärson nyerte az óriásműlesikló versenyt. Érdekesség, hogy a második helyet egy spanyol lány szerezte meg.

EREDMÉNYEK, szuperóriás-műlesiklás: 1. Götschl (osztrák) 1:09,22; 2. Montillet (francia) 1:09,44; 3. Obermoser (osztrák) 1:09,5.

Óriásműlesiklás: 1. Pärson (svéd) 2:15,64; 2. Rienda-Contreras (spanyol) 2:16,17; 3. Görgl (osztrák) 2:16,37. Az összetett Világ Kupa állása 29 verseny után (6 van hátra): 1. Pärson 1331, 2. Götschl 1208.

Veronika Zuzulová harmadik helyen végzett a Korompán zajló Európa Kupa-viadal műlesikló számában. A győzelmet a német Bergman szerezte meg.

BOB

A hazai környezetben szereplő Susi Erdmann, Kristina Bader duó nyerte a németországi Königssee-ben zajló bob-világbajnokság női kétüléses versenyét, mindössze egy századdal megelőzve az első nap után élen álló szintén német Sandra Prokoff, Anja Schneiderheinze kettőst.

SĺFUTÁS

Umeában rendeztek női és férfi Világ Kupa-versenyeket. A férfiak 15 km-es számát a 31 esztendős Fredriksson nyerte, a nőknél a cseh Kateřina Neumannová bizonyult a leggyorsabbnak. A harmincegy esztendős Neumannová, aki szülés után tért vissza a sípályákra, hatodik alkalommal állt rajthoz, s a negyedik győzelmét aratta. Pályafutása során tizenegyedik VK-versenyt nyert. A Világ Kupában az olasz Paruzzi vezet 878 ponttal, 35 ponttal előzi meg az észt Smigunt. (ie)