Szenvedett a bajnok Slovan

Csak a hosszabbításban győzte le az újonc késmárki együttest a bajnok pozsonyi csapat a jégkorong Slovnaft Extraliga 47. fordulójában. Szakolcán vereséget szenvedtek a trencséniek, a turócszentmártoniak viszont biztosan nyertek, így ismét ők kerültek a második helyre. A sereghajtó liptószentmiklósiak megleptésre legyőzték a zólyomiakat.

SKALICA–TRENČÍN 2:0 (0:0, 2:0, 0:0), g.: Hartmann (26.), Mikúš (29.).

SLOVAN–KEŽMAROK 4:3 (1:1, 1:1, 1:1 – 1:0), g.: Kuľha (20., 36., 65.), Pavlas (42.), ill. Ihnačák (12.), Fedor (37., 59.).

MARTIN–U20 7:1 (1:0, 1:0, 5:1), g.: Ďatelinka (16.), Kolož?váry (33.), Havel (43.), Říha (45., 51.), Dzerins (51.), Macho (52.), ill. Ďuriš (48.).

ŽILINA–POPRAD 3:5 (0:1, 2:2, 1:2), g.: Krajči (30.), Kusovský (34., 54.), ill. Halaj (8.), Martin (26.), Lapšanský (32.), Slovák (49.), Jabrocký (52.).

L. MIKULÁŠ–ZVOLEN 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), g.: Lelkeš (14.), Mach (26.), Róbert Huna (34.).

NITRA–KOŠICE 2:4 (0:1, 0:2, 2:1), g.: Slovák (43., 60.), ill. Špelda (18.), Huna (25.), Pleva (26.), Šimurda (47.).

U20 26 2 1 1 22 36:119 8

MEGJEGYZÉS – balról az oszlopok: a mérkőzések száma, győzelem hatvan perc alatt (3 pont), győzelem hosszabbítás vagy rávezetés után (2 pont), vereség hosszabbítás vagy rávezetés után, vereség hatvan perc után, pontszám. Az U20-as válogatottat nem rangsorolják, ellenfelei magukkal viszik az eredményt.

KÖVETKEZIK, 48. FORDULÓ – január 29., kedd, 17.00: U20– Skalica, Kežmarok–L. Mikuláš, Poprad–Slovan, Zvolen–Martin; 17.30: Nitra–Žilina, Trenčín–Ko?šice. (r-zsi)