SPORTHĺRADÓ

Pozsonyban a bécsi Kristian Brauer nyerte az amatőr lovasok Európa-bajnokságát. A szlovák Štefan Budovič a harmadik helyen végzett.
Mária Melová a tettnangi atlétikai viadalon magasugrásban a második helyen végzett. A Németországban élő szlovák sportolónő 191 cm-t teljesített.

Peter Dzúrik, a pozsonyi Slovan futballcsapatában folytatja pályafutását. A 33 esztendős középpályás kétéves megállapodást kötött az égszínkékekkel.

Előkészületi futballmérkőzések: FC Basel–Inter Bratislava 2:0 (1:0), DAC–Veľké Leváre 0:1 (0:0), Ličartovce–FC Košice 4:4 (2:2).

Az olimpiai bronzérmes magyar Igaly Diana második lett skeetben a koronglövők németországi suhli VK-versenyén. A szétlövés után győztes finn Lepomaki ötkarikás kvótát szerzett hazájának.

Remekül szerepel Risztov Éva a Székesfehérvárott zajló magyar úszóbajnokságon. A Spartakus klasszisa 200 gyorson 2:01,02, 800 gyorson 8:31,35 perces magyar csúccsal nyert, és 200 vegyesen is elsőként ért célba.

Varga Roland 67,38 m-rel nyerte a diszkoszvetést a veszprémi atlétikai viadalon.

Folytatódtak a férfi röplabda Világliga küzdelmei: Brazília–Argentína 3:0, Portugália–Lengyelország 3:2, Oroszország–Kuba 3:2, Franciaország–Jugoszlávia 3:1.

Ha meghívót kap, akkor sem kíván többet a válogatottban szerepelni Giovane Elber, a Bayern München labdarúgócsapatának 33 éves brazil csatára.