Sparta: spártai fegyelemmel

A Bajnokok Ligájának szerdai játéknapján a Real Madrid, a Juventus és a Real Sociedad után újabb öt csapat – Stuttgart, Manchester, Chelsea, Porto, Milan – biztosította a helyét a nyolcaddöntőkben.

Adrian Mutu (jobbra), a Chelsea román csatára kiejthette volna a Spartát, a 92. percben azonban ziccert hibázottReuters-felvételNem kápráztatta el a közönséget a Chelsea–Sparta mérkőzés. A Stamford Bridge-en a cseh csapat mindent az eredménynek rendelt alá, egyetlen csatárral (Sionko) játszott, és Poborskýt leszámítva még a labdát sem tudták megtartani a bordómezesek. Fegyelmezetten játszó védelmükre azonban a Chelsea nem találta az ellenszert, s ha némi szerencsével is – Mutu az utolsó utáni percben maga vezette Blažekre a labdát –, de maradt a gólnélküli döntetlen. Ez azt jelenti, hogy a prágaiak továbbjuthatnak, ha az utolsó körben a Chelsea megveri a Besiktast, a Sparta pedig a Laziót. „Mindenki outsidernek tekintett bennünket, mi viszont ezzel az eredménnyel is bebizonyítottuk, hogy nem kell bennünket leírni” – nyilatkozta Jiří Kotrba. Claudio Ranieri, a Chelsea edzője is elismerte: a Sparta szervezettebben játszott, kifogásolta azonban a játékvezető ténykedését, aki érvénytelenítette Crespo – Ranieri szerint szabályos – gólját. A The Guardian szerint ezzel a döntetlennel a Chelsea jutott tovább, de a Sparta ünnepelhetett.

Magyar szempontból örömteli, hogy a BL egyetlen magyar labdarúgóját, Szabics Imrét is a soraiban tudó VfB Stuttgart is ott lesz a nyolcaddöntőben. A továbbjutását a skót Glasgow Rangers 1:0-ás legyőzésével bebiztosító sváboknál ezúttal Szabics is adós maradt a jó játékkal, bár az is igaz, hogy a kemény skót védők az egész találkozó alatt „faragták”.

Ugyancsak továbbjutott már csoportjából az UEFA-kupa címvédő portugál Porto és a BL-címvédő olasz AC Milan is. A piros-feketék öt találkozójukból immár harmadik 1:0-s sikerüknek örülhettek szerdán Amszterdamban. „Sevcsenko gyönyőrű gólt rúgott, de segített bennünket az is, hogy az Ajaxból többen hiányoztak” – értékelt Carlo Ancelotti, a milánóiak edzője. Egyúttal üzent a Milan egysíkú játékát kritizálóknak is: „Aki szórakozni akar, menjen moziba. Mi azért jöttünk, hogy nyerjünk, és ezt meg is tettük.” A hollandok edzője, Ronald Koeman elsősorban első számú támadójának korai kiesése miatt kesergett: „Azt hiszem Zlatan Ibrahimovic sérülése volt a mérkőzés fordulópontja. Jól kezdtünk, és azt gondoltam, hamarosan gólt is szerzünk, de mikor le kellett őt cserélnem, elveszítettük a támadósorunk legnagyobb erényét, a magasságot. Ezután kénytelenek voltunk a földön játszani, ami a Milan ellen borzasztó nehéz.” Mindenesetre az Ajaxnak nem lesz könnyű dolga a zárófordulóban, hiszen a náluk csak egygyel kevesebb pontot szerző Bruges otthonában kellene kiharcolniuk a továbbjutást. (mti, ú)

BL-KRÓNIKA

E-CSOPORT

VfB Stuttgart–Glasgow Rangers 1:0 (1:0), góllövő: Timo Wenzel (45.).

Panathinaikosz–Manchester United 0:1 (0:0), góllövő: Forlan (86.).

1. Manchester U. 5 4 0 1 11:2 12

2. Stuttgart 5 4 0 1 9:4 12

3. Gl. Rangers 5 1 1 3 3:7 4

4. Panathinaikosz 5 0 1 4 2:12 1

F-CSOPORT

FC Porto–Partizan Beograd 2:1 (1:0), góllövők: McCarthy (25., 50.), ill. Delibasics (90.).

Olympique Marseille–Real Madrid 1:2 (0:1), góllövők: Hossam (63.), ill. Beckham (35.), Ronaldo (73.).

1. Real Madrid 5 4 1 0 10:4 13

2. Porto 5 3 1 1 8:7 10

3. Marseille 5 1 0 4 8:10 3

4. Partizan 5 0 2 3 2:7 2

G-CSOPORT

Chelsea–Sparta Praha 0:0. A vendégeknél Vlado Labant 90, Michalík 73 percet játszott.

Lazio–Besiktas 1:1 (0:1), góllövők: Muzzi (56.), ill. Pancu (45. – 11-esből).

1. Chelsea 5 3 1 1 7:3 10

2. Besiktas 5 2 1 2 5:5 7

3. Sparta 5 1 2 2 4:5 5

4. Lazio 5 1 2 2 6:9 5

H-CSOPORT

Ajax Amsterdam–AC Milan 0:1 (0:0), góllövő: Andrej Sevcsenko (52.).

Celta Vigo–Bruges 1:1 (0:0), góllövők: Alekszander Mosztovoj (74.), ill. Rune Lange (90.).

1. AC Milan 5 3 1 1 3:1 10

2. Celta Vigo 5 1 3 1 5:5 6

Ajax 5 2 0 3 5:5 6

4. FC Bruges 5 1 2 2 3:5 5