Serie A – A Fiorentinánál vendégeskedik kedd este a Juventus

Budapest |

<p>Az összes eddigi mérkőzését megnyerő Juventus a Fiorentina otthonában igyekszik folytatni ragyogó sorozatát az olasz labdarúgó-bajnokság hétközi 5. fordulójában.</p>

A listavezető, amely egyedül százszázalékos a Serie A-ban, nem számíthat könnyed kilencven percre az élvonal egyetlen keddi összecsapásán, mivel a firenzeiek is jól indították a szezont: egy vereség és egy döntetlen mellett kétszer győztek, és az ötödik helyen állnak.

Szerdán lesz a forduló rangadója a 10 ponttal második, a Juvéhoz hasonlóan veretlen Napoli és a három nyertes és egy vesztes meccsel harmadik Lazio között. Az utóbbi együttesre vasárnap vendégként - soraiban Tőzsér Dániellel - 1-0-s vereséget mérő Genoa a hetedik helyről tovább léphet felfelé a tabellán, ha hazai pályán legyőzi a 12. Parmát. Az eddig közepes teljesítményt nyújtó AS Roma is javíthat bizonyítványán, ha nyer otthon a jelenleg negyedik Sampdoria ellen.

A négy forduló után ötven százalékos Internazionale az alsóházi Chievo otthonában javíthat a mérlegén. A még nagyobb meglepetésre eddig már háromszor is vesztes, csupán 15. AC Milan a 17. helyezett Caglari legyőzésével kezdheti meg hívei kiengesztelését.

20. Siena             4    5- 4    -1

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.