Női kézilabda NB I – Győztes meccsel zárta pályafutását Görbicz Anita

Görbicz Anita

Görbicz Anita búcsúmérkőzésén csapata, a Győri Audi ETO KC 26-20-ra legyőzte a vendég Mosonmagyaróvárt a női kézilabda NB I szezonbeli utolsó, pénteki találkozóján.

A 38 éves, ötszörös BL-győztes, 13-szoros bajnok Görbicz utolsó mérkőzését játszotta játékosként, visszavonulása után pedig a bajnoki ezüstérmes győri klub sportigazgatójaként és a magyar szövetség alelnökeként tevékenykedik tovább.

Görbiczet köszöntötték a találkozó előtt, 13 perc elteltével pedig – ez volt a mezszáma – felhangzott a lelátón a „Görbe, Görbe!” rigmus. Lassan indult be a góltermelés, hat percig 1–1 állt az eredményjelzőn, ezután viszont a Győr egy 10–0-s sorozattal ellépett riválisától, amely a szünetre megfelezte a különbséget.

A második félidőben is tartotta magabiztos előnyét a Győr. Az utolsó öt percben Görbicz – az állva ünneplő közönség buzdítása mellett – irányítóként szerepelt pályafutása 750., utolsó győri mérkőzésén, amelyen háromszor volt eredményes.

„Jó volt ilyen közönség előtt, irányítóként befejezni a pályafutásomat” – értékelt az M4 Sportnak Görbicz. Kiemelte: élvezte a mérkőzést, ugyanakkor elfáradt a végére, és folyamatosan az járt a fejében, hogy az utolsó mérkőzését játssza. Saját bevallása szerint ez meg is látszott a teljesítményén.

A veszprémi születésű, de győri nevelésű, irányítóként és balszélsőként szerepelt Görbicz 2007-ben egy Debrecen elleni bajnoki meccsen volt a legeredményesebb, amikor 18 gólt szerzett. A válogatottban 2006-ban 16-szor talált be az oroszoknak, a BL-ben pedig három alkalommal is eljutott 13 gólig.

A magyar válogatottban 233 mérkőzésen 1111 gólja volt, előbbivel az örökrangsor nyolcadik helyén áll.

Ugyancsak a pénteki volt az utolsó mérkőzése az ETO színeiben a 2009-ben igazolt, ötszörös BL-győztes brazil Eduarda Amorimnak, illetve a tavalyelőtt érkezett francia Béatrice Edwige-nek. Mindkét világbajnok játékos az orosz Rosztov-Donhoz távozik.

Eredmény:

Győri Audi ETO KC–Motherson Mosonmagyaróvári KC 26–20 (15–10)

A Siófoktól négy büntetőpont levonva.

Pontegyenlőség esetén az egymás elleni eredmények rangsoroltak.

Visszavonult Görbicz Anita

Született: Veszprém, 1983. május. 13.
Posztja: irányító, balszélső
Klubjai: Győri Audi ETO KC (1997-2021)
Nevelőedzője: Róth Kálmán
Válogatottság/gól: 233/1111 (2002-2017)
Kiemelkedő eredményei: olimpiai 4. (2008), olimpiai 5. (2004), világbajnoki ezüstérmes (2003), világbajnoki bronzérmes (2005), kétszeres Európa-bajnoki bronzérmes (2004, 2012), ötszörös Bajnokok Ligája-győztes (2013, 2014, 2017, 2018, 2019), háromszoros Bajnokok Ligája-ezüstérmes (2009, 2012, 2016), Bajnokok Ligája-bronzérmes (2021), háromszoros EHF Kupa-ezüstérmes (2002, 2004, 2005), KEK-ezüstérmes (2006), junior-világbajnoki ezüstérmes (2001), 13-szoros magyar bajnok (2005, 2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2016, 2017, 2018, 2019), 14-szeres Magyar Kupa-győztes (2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2016, 2018, 2019, 2021), a világ legjobb női játékosa (2005), hatszor választották az év legjobb játékosának Magyarországon (2005, 2006, 2007, 2013, 2014, 2017), kétszer volt a BL-szezon gólkirálya (2012, 2014), az NB I gólkirálya (2008)