Nehezen nyert a Dukla

Öt meccsel tegnap este elkezdődött a jégkorong Slovnaft Extraliga 12 felvonásból álló páros–páratlan sorozata. A 45. forduló zárómérkőzését, a Košice–Kežmarok találkozót ma játsszák (17.30). Sziporkázott a turócszentmártoni együttes, amely fél tucat gólt ütött a gyengécske nyitrai csapatnak. A 2. helyen tanyázó trencséniek csak nagy nehezen győzték le a szerény képességű, sereghajtó liptószentmiklósiakat.

SLOVAN–U20 5:2 (2:0, 2:1, 1:1), g.: Hujsa (4.), Sersen (18.), Kropáč (27.), Gráčik (37.), Sýkora (52.), ill. Konečný (26.), Rusnák (46.).

MARTIN–NITRA 6:1 (2:1, 1:0, 3:0), g.: Török (7.), Beran (14.), Havel (35., 56.), Maco (51.), Markovič (60.), ill. Gálik (10.).

SKALICA–POPRAD 4:2 (1:1, 3:1, 0:0), g.: Pašek (18.), Mikúš (23.), Višňovský (26.), Ivičič (40.), ill. Haščák (20.), Jabrocký (29.).

ŽILINA–ZVOLEN 3:5 (1:2, 0:1, 2:2), g.: Kontšek (8.), Pulpán (58.), Tvrdoň (60.), ill. Kopecký (1.), Krayzel (1., 42.), Jurík (28.), Kubenko (47.).

L. MIKULÁŠ–TRENČĺN 3:4 (2:2, 1:1, 0:1), g.: Grman (12.), Richard Huna (13.), Droppa (34.), ill. Urban (5.), Trochta (6.), Kollár (35.), Nemec (58.).

U20 23 1 1 1 20 31:105 5

MEGJEGYZÉS – balról az oszlopok: a mérkőzések száma, győzelem hatvan perc alatt (3 pont), győzelem hosszabbítás vagy rávezetés után (2 pont), vereség hosszabbítás vagy rávezetés után, vereség hatvan perc után, pontszám. Az U20-as válogatottat nem rangsorolják, ellenfelei magukkal viszik az eredményt.

KÖVETKEZIK, 45. FORDULÓ – ma, 17.30: Košice–Kežmarok. 46. FORDULÓ – péntek, január 25. – 17.00: U20–Košice, Kežmarok–Martin, Poprad–L. Mikuláš, Zvolen–Skalica; 17.30: Nitra–Slovan, Trenčín–Žilina. (r-zsi)