Negyedóra alatt három kapufa Komáromban

A II. labdarúgóliga 25. fordulójában a KFC 2:1-es győzelmet aratott a Trebišov együttese felett. A mérkőzés előtt a keleti együttes a KFC szomszédja volt a tabellán egy ponttal lemaradva a Duna-partiaktól. Németh Szilárd vezetőedző legénysége győzelmével megerősítette helyét a középmezőnyben.
Jóba Mihály

2021. április 19. 11:46

kfc
A komáromiak (lilában) gyorsan megfordították a mérkőzést. (Karol Scholtz felvétele)

A mérkőzés első negyedórájában a komáromiak domináltak, három gólhelyzetet is kidolgoztak, és a első húsz percben akár a meccs sorsa is eldőlhetett volna. A 6. percben a hazaiak első szögleténél a védők Pastorek elé fejelték a labdát, aki 20 méterről a felső lécet találta el. Öt perc múlva Šimko távoli előreívelésére jött ki a vendégek kapusa, a labdát Abrahám elé öklözte, aki a tizenhatos sarkától szintén a felső kapufát találta el. A 12. percben Šurnovský már a komáromiak harmadik szögletét ívelte be a tizenhatos vonala elé, amelyből Szetei Filip bombázott fölé úgy, hogy lövése súrolta a felső lécet. A 23. percben a bal oldalon Abrahám és Bayemi ígéretes összjátéka után az utóbbi éles lövést eresztett meg a hosszú sarokra, de a vendégek kapusa nagy bravúrral tolta ki a labdát a mezőnybe. A 30. percben az ötödik gólhelyzetből sem született meg a vezető gól. Egy gyors komáromi támadás utolsó embere, Tóth Gábor a tizenhatos előtt csípte el a labdát, s észrevette, hogy Vinclér kapus kimozdult kapujából, azonnal emelt, de labdája a bal kapufa tövénél hagyta el a pályát.

A második félidő elején a vendégek meglepték a hazaiakat. A tőketerebesiek jobbhátvédje a 48. percben hárompasszos gyors támadást indított, a tizenhatos vonaláról Uda Kanu lépésből a léc alá bombázott – 0:1. A gól után a Duna-partiak megrázták magukat, s az 51. percben egyenlíthettek volna. A támadás végén Bayemi az ötös közelébe Pastorek fejére emelte a labdát, de a lilák hetese a kapu közepébe fejelt, és Vinclér a kapu fölé tenyerelte a labdát. Az 55. percben a hazaiak jutottak sokadik szögletükhöz. Pastorek nem a tizenhatosba rúgta a labdát, hanem élesen félmagasan 8 méterre a tizenhatos vonaltól, ahova a fiatal Szetei érkezett, aki kapásból olyan lövést zúdított a bal alsó sarokba, hogy Vinclér kapusnak mozdulni sem volt ideje – 1:1.

Ezután nagy nyomás nehezedett a vendégek kapujára. Az 58. percben a bal oldalról Domonkos rúgta a szögletet, beadása hosszúra sikeredett, átszállt az ötös túlsó sarkára, ahol a szemfüles Tóth Gábor két hátvéd közül felemelkedve a hosszú sarokba fejelt – 2:1. A vezetés után enyhültek a komáromi rohamok, mégis ők növelhették volna előnyüket a 63. percben, de a meccsen nagyon aktív Bayemi 25 méterről a bal kapufát találta el. A vendégek legnagyobb egyenlítési lehetősége a 70. percben következett, azonban Bréda nagy bravúrral mentett. Az utolsó 10 percben a terebesiek beszorították a hazaiakat térfelükön, de az egyenlítő gól nem született meg. A 91. percben 17 méterről szabadrúgást kaptak a vendégek, amelyet Kulich a sorfalba lőtt, így a három pont Komáromban maradt.

Németh Szilárd, a KFC vezetőedzője a mérkőzés után röviden értékelt: „Természetesen örülök a győzelemnek, az ellenfél az utolsó percig nem adta fel. Mi az első félidő első negyedórájában biztosíthattuk volna a győzelmet, helyzeteink voltak, két kapufát is rúgtunk az elején, a második félidőben is volt egy, s ez most így jött ki, 2:1-re nyertünk. Az elején vagyunk az élvezetesebb játéknak, van min javítanunk, de arról meg vagyok győződve, hogy fejlődünk.”

KFC Komárno–Slavoj Trebišov 2:1 (0:0)

Góllövők: Szetei (55.), Tóth (59.), ill. Kanu (48.). Játékvezető: Choreň. Sárga lap: Domonkos, Spak, ill. Kanu, Issa, Ilinjo, Kulich. KOMÁRNO: Bréda–Popovics (68. Pittner), Špak, Šimko, Šurnovský–Domonkos, Szetei, Nguidjol (89. Sidibe), Pastorek (68. Doktorík)–Tóth (89. Matics), Abrahám (78. Krela).

Az elmúlt időszakban arra kértük olvasóinkat, járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez annak érdekében, hogy a jelentős költségekkel járó hiteles, megbízható hírszolgáltatást hosszú távon biztosítani tudjuk.

Köszönjük a pozitív fogadtatást. Jó érzés tudni, milyen sokan tartják fontosnak a független, magyar nyelvű újságírás fennmaradását Dél-Szlovákiában, és milyen sokan szeretik az Új Szót.

A beérkezett támogatások lehetővé tették, hogy új munkatárssal bővítsük az ujszo.com professzionális csapatát, fejlesszük szolgáltatásainkat, növeljük az ügyeletben töltött órák számát. Nagyszerű eredmény ez olyan gazdasági környezetben, ahol a fejlesztések helyett a költségek visszafogása került sok helyen célkeresztbe.

Hálásak vagyunk eddigi támogatásaikért, és kérjük, továbbra is segítsék az ujszo.com fejlesztését. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.