Negyeddöntőben a veszprémi csapat

Veszprém/Kiel/Dunaújváros. Bejutott a legjobb nyolc közé a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában a Fotex Veszprém, miután a nyolcaddöntő visszavágóján simán legyőzte az ukrán Zaporizzsja csapatát. Ahogy az várható volt, az eperjesi együttes elbúcsúzott, miután a hazai hatgólos vereség után Kielben 41:25-re kikapott.

FOTEX VESZPRÉM–ZAPORIZZSJA 39:29 (19:13). A magyar együttes 67:58-as összesítéssel jutott tovább. Ráijesztettek a vendégek a Veszprémre, a meccs elején kétgólos előnyre tettek szert. A hazaiak a 9. percben egyenlítettek, majd átvették a vezetést. Ezután már nem volt gond, mert az ukránok védőfala nem zárt tökéletesen, így aztán csak a hajrában lett fölényes a győzelem.

KIEL–PREŠOV 41:25 (18:15). Az első félidőben még jól tartották magukat az eperjesiek, ám a szünet után egyértelműen a német együttes játszott fölényben, s megérdemelten nyert 16 góllal.

A Szeged–Celje találkozó lapzárta után ért véget. A negyeddöntő sorsolását holnap tartják Bécsben.

Férfi EHF-kupa, nyolcaddöntő:. DUNAFERR–WROCLAW 38:30 (19:17). Az idegenbeli 11 gólos siker után hazai pályán is biztosan nyert a magyar együttes, s jutott a legjobb 8 közé. (mti, tasr)