Nagyszombatban elvérzett a DAC

Pozsony. Új éllovasa van a II. labdarúgóligának: a 14. fordulóban a nagyszombatiak legyőzték a DAC-ot, az éllovas Ličartovce viszont otthonában nem bírt a besztercebányaiakkal, így a Spartak került a bajnokság élére. Szembetűnő a szenciek sima dévényi győzelme.

Remekeltek a pozsonyhidegkúti ŠKP-stadionban a KOBA futballistáiEugen Vojtišek felvétele DEVĺN–SENEC 0:3 (0:1). Góllövők: D. Novák (38., 78.), Takáč (56.). Játékvezető: Kačenga, 800 néző. Sárga lap: Barmoš, Burza, Pet. Majerník, Tomčák, ill. Volf, Novotný, Martin Lukáč. Elejétől kezdve kezdeményezőbben játszottak a vendégek, gyorsan fölénybe kerültek, ám először csak a 38. percben D. Novák szabadrúgásából találtak a kapuba. Szünet után is jól játszott a szenci együttes, és Takáč pontos lövése után növelték előnyüket. A végeredményt D. Novák állította be, miután kihasználta Stachura hibáját.

TRNAVA–DAC 3:0 (0:0). Góllövők: Lelkeš (51., 78. – 11-esből), Kriss (52.). Játékvezető: Chládek, 2000 néző. Sárga lap: Karnas, M. Gajdoš, ill. Kravárik, Buka. Mindvégig mezőnyfölényben játszott a hazai csapat. Már az első félidőben számos kecsegtető helyzetet dolgozott ki, de egyikből sem született gól. Két perc alatt eldőlt a mérkőzés sorsa: előbb a hazaiak gólgyárosa, Lelkeš, majd nem sokkal később Kriss volt eredményes. A nem sokat mutató dunaszerdahelyiek a mérkőzés hajrájában újabb gólt kaptak.

PODBREZOVÁ–NOVÁKY 3:0 (0:0). Góllövők: Pelegrín (65.), Dóka (71.), Pančík (90.). Játékvezető: Ballarin, 1500 néző. Sárga lap: Gajdošík (Podbrezová). Piros lap: Faktor (67. – Nováky – a bíró megsértéséért). Jobbára csak védekezett a vendégcsapat.

VRANOV–HUMENNÉ 1:1 (0:0). Góllövők: Melník (39.), ill. Šamo (46.). Játékvezető: Anguš, 1500 néző. Sárga lap: P. Palenčík, Melník, ill. R. Šimko, Opiela, Šamo, Paraska. Piros lap: Marek Lukáč (45. – Humenné – az ellenfél megütéséért). Számos varannói helyzet kimaradt az első félidőben. Megérdemelt volt a hazai vezetés, miután Gajdošík szabadrúgását Melník fejelte a kapuba. A félidő hajrájában M. Lukáčot kiállították. Rögtön a szünet után egyenlített a homonnai csapat: Šamo a kapust is kicselezve talált a hálóba. Ezután a hazaiak mindent megpróbáltak a győzelem megszerzéséért, de nem volt szerencséjük. Kétszer is a kapufán csattant a labda.

LIČARTOVCE–BANSKÁ BYSTRICA 0:0. Játékvezető: Vlk, 1200 néző. Sárga lap: Šinglár, Semanco (mindketten Ličartovce). Jó színvonalú mérkőzésen meddő fölényben játszottak a hazaiak, támadásaik rendre a jól szervezett vendégvédelmen haltak el.

ŽIAR–TOPOĽČANY 3:0 (0:0). Góllövők: Číž (48.), Škorník (52.), Flašík (77.). Játékvezető: Jaška, 1350 néző. Sárga lap: Kuric, Flašík, ill. Hippík, Gluch, Candrák. Az egész mérkőzés alatt a hazaiak irányították a játékot, s már az első félidőben eldönthették volna a mérkőzés sorsát.

RIM. SOBOTA–NITRA 2:1 (0:0). Góllövők: Staňo (52.), Piszár (72.), ill. Bakoš (48.). Játékvezető: Leško, 1120 néző. Sárga lap: Adam, I. Žiga, ill. Zsák, Dirnbach. Jó színvonalú összecsapást hozott a találkozó. Nagy iramban és erőbedobással játszottak a csapatok. Az első félidőben inkább a vendégek jeleskedtek, de kimondott helyzetük nem adódott. Szerencsés góllal szerzett vezetést a nyitrai csapat, ezután még inkább rákapcsolt a gömöri együttes, amely rövid időn belül egyenlített. Húsz perccel később Piszár nehéz szögből leadott szemfüles találatával eldöntötte a mérkőzés sorsát.

SLOVAN B–ZL. MORAVCE 2:0 (0:0). Góllövő: Gonda (60., 90.). Játékvezető: Dobos, 100 néző. Sárga lap: Pukalovič, ill. Pindeš. Kiegyensúlyozott mérkőzésen több helyzetük volt a hazaiaknak.

1. Trnava 14 8 4 2 29:8 28

2. Ličartovce 14 7 6 1 17:9 27

3. Rim. Sobota 14 8 3 3 21:15 27

4. Senec 14 8 2 4 20:12 26

5. Podbrezová 14 7 2 5 13:11 23

6. B. Bystrica 14 6 4 4 23:15 22

7. Nitra 14 7 1 6 19:15 22

8. Devín 14 6 4 4 18:17 22