MTK: tíz pont előny

Budapest. Már őszi bajnoknak érezheti magát a listavezető MTK, mivel a Zalaegerszeg elleni rangadón vereséggel küldte haza a vendégeket. Ugyancsak derbit nyert az Újpest, legyőzte a sereghajtó Vasast. Az FTC–Sopron meccs lapzárta után ért véget.

- Vasas–Újpest 0:2 (0:1)

Góllövők: Tokody (11.), Vagner (53.). Játékvezető: Hanacsek, 5000 néző. VASAS: Kövesfalvi–Schindler, Juhár, Tóth A.–Maróti (46. Zrlics), Polonkai, Hegedűs, Szili (72. Mitrovics), Kovrig–Gyánó (66. Zsolnai), Tóth N. ÚJPEST: Posza–Szélesi (84. Medgyesi), Tamási, Pető–Erős, Kunzo, Korolovszki, Dvéri, Lőw, Tokody (90. Pest), Vagner (56. Herczeg). Az alacsony színvonalú találkozón a lila–fehérek gyorsan vezetést szereztek és csak annyit adtak ki magukból a gyenge teljesítményt nyújtó Vasassal szemben, amennyi a győzelemhez szükséges volt.- MTK–ZTE 2:1 (1:1)

Góllövők: Szmiljanics (45.), Branezac (64.), ill. Nagy L. (11.). Játékvezető: Bukovics, 3000 néző. MTK HUNGÁRIA: Hajdu–Mónos (46. Branezac), Komlósi, Szmiljanics, Elek–Madar (62. Czvitkovics), Zavadszky, Jezdimirovics, Füzi (81. Kanta)–Illés, Ferenczi. ZTE: Turi–Kocsárdi, Urbán, Csóka, Balog–Babati (68. Sabo), Molnár B., Nagy L., Róth (82. Bonchis–Kenesei, Waltner. Az első félidőben kiválóan játszottak a zalaiak, sok gólhelyzetet teremtettek, de nem tudták azokat kihasználni. - Derbecen–Dunaferr 2:2 (0:1)

Góllövők: Nenadics (76.), Bajzát (91.), ill. Kiss Gy. (12.), Tököli (55.). Játékvezető: Kassai, 4000 né-ző. Kiállítva: Plókai (77.). DEBRECEN: Bíró–Bernáth, Kuttor, Hanák– Böőr, Plókai, Majoroš (58. Radojicsics), Sketiani (90. Aleksics)–Bajzát, Kerekes, Tiber (58. Nenadics). DUNAFERR: Rabóczki–Molnár, Salamon, Bagoly, Kiss Gy.–Rósa (90. Mészáros), Jäkl, Lengyel (65. Téger), Penksa (80. Nikolov)–Sowunmi, Tököli. Megérdemelten szerzett vezetést az első 45 percben a Dunaferr, sokkal jobban játszott ellenfelénél. A szünet után kiegyenlítetté vált a mérkőzés, s az emberhátrányba került hazaiak lelkesedése pontmentést eredményezett.- Győr–Kispest 2:1 (1:1)

Góllövők: Dulcea (12.), Szanyó (88.), ill. Sas- (16.). Játékvezető: Szarka, 2000 néző. GYŐR: Sebők– Bognár, Böjte, Dienes–Baumgartner, Golovics, Farkas, Szanyó, Vasas –Dulcea (91. Balla), Vayer (70. Oross). KISPEST: Udvarácz–Pintér, Téger, Lőrincz–Babos (42. Lipták), Füzi (93. Borgulya), Piroska, Bálint, Aranyos–Faragó (62. Hercegfalvi), Sasu. A győriek végigtámadták a mérkőzést, s offenzív játékuk meghozta számukra az első hazai győzelmet.- Haladás–Videoton 0:0

Játékvezető: Makai, 4000 néző. Kiállítva: Filipovics (67.). HALADÁS: Takács T.–Nagy G., Juhász, Czeglédi, Leandro–Japa (56. Suriel), Horváth A. (82. Takács B.), Némethi, Halmosi–Filipovics, Nagy L. (46. Somfalvi). VIDEOTON: Végh–Kovács B., Pomper, Vilotics, Szlezák–Szalai, Némedi, Tóth B. (85. Kovács A.), Komódi–Földes (74. Gajic), Terjék. Az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnie a Haladásnak, de a nagy lehetőségek mellett még egy büntetőt is elhibázott. .