Megint nem nyert az FTC

Budapest/Pozsony. Már kedden este az MTK–Debrecen mérkőzéssel (1:0) elkezdődött a labdarúgó NB I 14. fordulója. A többi találkozót tegnap bonyolították le. Közülük kiemelkedett az Újpest–Ferencváros tévés rangadó, melynek hajrájában négy gól is született. A döntetlennek egyik csapat sem örült igazán.

ÚJPEST–FTC 2:2 (0:0). Góllövő: Erős (74.), Poljakovics (84.), illetve Dragóner (76.), Vén (80.). Játékvezető: Juhos, 4000 néző. Szinte páratlan eseményről számolt be a rendőrség szóvivője: a találkozót megelőzően ugyanis semmilyen intézkedésre okot adó esemény nem történt a Megyeri úton, illetve a stadionban! Ugyan a két tábor kemény magja szidalmazta egymást, ezt leszámítva béke uralkodott a meccs előtt. Ha magas színvonalú játékot nem is, de nagy küzdelmet azért hozott a két ősi rivális összecsapása, és szünet után már a gólokban sem volt hiány. A látottak alapján a pontosztozkodás igazságos. Meglepetésre csak négyezeren voltak kíváncsiak a derbire.

SOPRON–HALADÁS 1:1 (1:1). Góllövők: Tóth M. (9.), ill. Preisinger (26.). Játékvezető: Kiss B.; 2500 néző. Az első félidőben a Haladás, szünet után viszont a Sopron volt veszélyesebb a kapura.

LAPZÁRTAKOR ÉRKEZETT: Zalaegerszeg–Győr 4:0 (2:0), Kispest-Honvéd–Vasas 0:2 (0:2), Videoton–Dunaferr 2:1 (1:0).

1. MTK 14 11 2 1 31:8 35

2. ZTE 14 9 1 4 27:17 28

3. Videoton 14 8 3 3 18:15 27

4. FTC 14 7 1 6 21:17 22

5. Dunaferr 14 6 3 5 23:15 21

6. Újpest 14 5 4 5 29:24 19

7. Debrecen 14 4 5 5 14:18 17

8. Haladás 14 4 5 5 17:27 17