Meccs előtti buszbaleset is megzavarta a DAC játékosait

Beleszaladt a késbe a DAC Nagymihályban, a sárga-kékek 5:0-ra kaptak ki a Zemplíntől a labdarúgó Fortuna Liga 16. fordulójában. A meccs után derült ki, előző nap kisebb buszbalesete volt a csapatnak.
Bőd Titanilla

2019. november 24. 09:00

jedla
Jedlička sokszor került kiszolgáltatott helyzetbe Nagymihályban (Somogyi Tibor felvétele)

A mérkőzés a Nyitra melletti busztragédia áldozatainak emlékére gyászszünettel indult – ekkor még csak kevesen tudták, hogy a dunaszerdahelyi csapatnak is volt egy kisebb buszbalesete a mérkőzés előtti napon.

Riadalom a buszban

„Már bent voltunk Nagymihályban, amikor egy kereszteződésnél a sofőrnek hirtelen fékeznie kellett. Dominik Kružliak a fékezésnél beleverte a fejét az előtte lévő szék támlájába, olyan szerencsétlenül, hogy az arccsontjánál felszakadt a bőr, nagyon vérzett. Mindent megtettünk, hogy tudja vállalni a játékot, ő maga mondta, hogy kész pályára lépni. De azzal is volt dolgunk, hogy lelkileg helyrerázzuk a játékosokat, sokan nagyon megijedtek, főleg a múlt heti szörnyű buszbalesetre gondolva” – árulta el a részleteket már a mérkőzés után Karol Pecze, a DAC csapatvezetője.

Peter Hyballa vezetőedző is elmondta, kemény napokon van túl a csapata: Kalmár súlyos sérülést szenvedett a Magyarország–Uruguay mérkőzésen, a válogatottmeccsek után csak csütörtökre állt össze újra a gárda, pénteken pedig jött a baleset – ez mind megviselte a fiatal együttest.

Jól kezdett a DAC

Mindezek ellenére teljesen másképp alakult volna a meccs, ha a DAC az első tíz percben a három-négy helyzetéből legalább egyet értékesít. A hazai drukkerek is elismerték: „Ha tíz perc után 0:3 az állás, nem szólhattunk volna semmit.”

Divkovic ugyanis többször is jól elfutott a bal szélen, jók voltak a középre adásai, veszélyesek voltak Ronan szögletei is, de Davis lövéséből, ahogy Oravec és Beszkorovajnij fejeséből sem lett gól. Kira többször is bravúrral védett. A nagymihályi kapus a meccs után szerényen mondta: „Aki állt már kapuban, az tudja, hogy ha a meccs elején elkapod a fonalat, akkor az egész meccsen jól fog menni a védés.”

Lendületben a Zemplín

A nagymihályiak hat mérkőzés óta nem nyertek, a menesztett Anton Šoltis vezetőedző helyét asszisztense, Jozef Majoroš vette át, és látszott a Zemplínen, hogy rettenetesen akarnak bizonyítani. A 11. percben ennek meg is lett az eredménye: Szavvidisz jó kiugratása után Sidibé lapos lövése utat talált a hálóba – 1:0.

Megtáltosodtak a nagymihályiak, kontráik életveszélyesek voltak, a DAC védelme pedig enyhén szólva nem állt a helyzet magaslatán. A sérülése után első bajnokiját játszó Koštrna mintha nem bírta volna a tempót, sokszor nem ért vissza az emberével, Kružliak is elég dezorientáltnak tűnt. Beszkorovajnij a meccs elején még higgadtan játszott, de aztán rá is átragadt a társak idegessége.

A félidő derekán Kružliak teljesen felesleges cselek után elvesztette a labdát, utána próbálta megállítani a meglóduló Dankót, de már csak szabálytalanul tudta, a megítélt tizenegyest pedig Kolesár belőtte – 2:0.

Öt perc horror

Az első félidő utolsó három perce horrorisztikusan alakult a DAC számára: a 40. percben Sidibé kapott jó kiugratást Kružliak és Beszkorovajnij között, és a kilépő Jedlička fölött a hálóba lőtt – 3:0.

A 43. percben Kolesár bal oldali lapos beadásába Koštrna ért bele szerencsétlenül – 4:0.

A félidő ráadásában pedig Jedlička rossz passza után Kolesár lőtte be az ötödiket – 5:0.

„Nem voltam ideges. 5:0-nál már nincs miért. 3:0-s hazai vezetésnél még azon gondolkodtam, a második félidőben 3-4-3-at fogunk játszani, totális támadófocivalpróbálunk egyenlíteni, de 5:0 után nem láttam értelmét megváltoztatni a játékrendszert. Nem akartunk nyolcat vagy kilencet kapni. A szünetben azt mondtam a srácoknak, most is össze kell tartanunk, és azzal küldtem őket pályára, hogy próbáljuk megnyerni a második félidőt” – magyarázta Hyballa.

hyballa davis
Az 5:0-s vereséget nehéz lesz megemészteni (Somogyi Tibor felvétele)

Ronan volt a tízes

A szünet után Koštrna helyett Ramirez állt be, Blackman húzódott hátra, az addigi középcsatár Vida Kristopher kiment a jobb szélre, hogy Ramireznek legyen helye középen. A DAC-nak volt néhány lehetősége, a hazaiak is próbáltak még kontrázni, de érdemi esemény már nem történt a pályán. Az utolsó percekre még Šimčák és Fábry is beállt – utóbbit egyébként sokan a kezdőbe várták, miután Kalmár sérült, de Hyballa másképp döntött. „Melós középpályával akartunk játszani, és Connor Ronan pont egy ilyen melós játékos, aki a tízes poszton is megállja a helyét” – mondta a DAC vezetőedzője.

„Gyertek ide!”

A lefújás után a DAC játékosai a szokásukhoz híven körbeálltak, Hyballa hosszasan magyarázott nekik. Eközben azok a drukkerek, akik 500 kilométert utaztak a mérkőzés kedvéért, dühösen kiabálták: „Gyertek ide!”

A vendégszurkolók már a meccs alatt sem kímélték a csapatot, a második félidőben többször gúnyosan felhangzott: „Játszik a DAC!”, „Még, még, még, ennyi nem elég!”, „Gegenpressing! Gegenpressing!”

A csapat Hyballa vezetésével odament a szurkolókhoz, és becsülettel végighallgatták a szidalmakat – volt, aki felemelt fejjel állt, mások a tenyerükbe temették az arcukat, egy-két játékos a könnyeivel küszködött.

„Átéltem már a pályafutásom során hasonlót más klubokban – mondta Hyballa, amikor arról kérdeztük, hogyan élte meg a szurkolói számonkérést. – Nem értek magyarul, nem tudom, miket kiabáltak, de tudom, hogy a futballhoz ez is hozzátartozik. Sok mindent megváltoztattam, amióta itt vagyok, új stílust hoztam, látványos meccseket játszunk. Sokszor örültünk, ünnepeltünk az elmúlt 18 hónapban. Most nem, ez a meccs nagyon nem jött össze. Ilyen az edző élete, nem mindig napsütéses, néha esős. Én pedig profi vagyok.”

Maradt a második hely

Ezzel a vereséggel megszakadt a DAC hatmeccses veretlenségi sorozata, a nagymihályiak viszont hat nyeretlen mérkőzés óta győztek újra.

„Ez a meccs nem a taktikáról vagy a játékrendszerről szólt – mondta Peter Kolesár, aki két gólt szerzett. – Mindannyian nagyon akartuk a győzelmet, harcoltunk, küzdöttünk. Csapatként értük el ezt a jó eredményt.”

Jozef Majoroš nem is álmodott ilyen bemutatkozásról vezetőedzőként: „Gratulálok a fiúknak. Az első félidőben abszolút jobbak voltunk, nem engedtük kibontakozni a DAC kiváló játékosait. Tényleg csak gratulálni tudok a játékosaimnak.”

A dunaszerdahelyiek azonban a vereségük ellenére maradtak a tabella második helyén, mivel a zsolnaiak csak gól nélküli döntetlent játszottak Nyitrán.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.