Leiskolázták az MTK-t

Budapest. Az NB I 31. fordulójának legnagyobb meglepetése a Hidegkuti-stadionban született, ahol az éllovas MTK nagy arányú vereséget szenvedett a Dunaferrtől. Nem született gól a sereghajtó Vasas és a Ferencváros összecsapásán.

Rósa Henrik lőtte a dunaújvárosiak harmadik gólját az MTK elleni rangadónInternet-felvételDebrecen–Újpest 1:1 (0:1)

Góllövők: Szekeres (60.), ill. Tokody (29.). Jáékvezető: Hajdó, 4000 néző. DEBRECEN: Bíró–Bernáth, Plókai, Szekeres, Hanák (58. Tiber)–Kiss, Aleksics (46. Sketiani), Vadicska, Böőr–Bajzát, Kerekes (75. Nenadics). ÚJPEST: Posza–Medgyesi (20.), Pető, Kozel, Tamási, Lőw–Szélesi, Erős, Slončík, Vágner–Tokody (80. Móri), Túlio (61. Piroska). Az Újpest az első félidei jobb játékával jogosan szerzett vezetést, a második játékrészben azután a hazaiak egyértelmű fölénybe kerültek, de az egyenlítő gól után már nem futotta erejükből a győztes találat megszerzésére.Győr–Haladás 1:0 (0:0)

Góllövő: Farkas (86.). Játékvezető: Drucskó, 3000 néző. GYŐR: Molnár L.–Bognár, Böjte, Stark, Gőgh (75. Golovics)–Mracskó (56. Regedei), Szanyó, Farkas, Károlyi– Nicsenko, Semeník (70. Oross). HALADÁS: Takács T.–Kaj, Flavio Pim, Juhász, Selymes–Somfalvi, Némethy, Leandro–Filipovics (36. Nagy G.), Preisinger (75. Fred), Halmosi. Alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen jobbára a Haladás irányította a játékot, a hazaiak azonban egy szép lövésből elért góllal megszerezték a három pontot.Vasas–Ferencváros 0:0

Játékvezető: Makai, 7000 néző. VASAS: Nôta–Schindler, Juhár, Tóth A., Aranyos–Simek, Polonkai, Zabos, Tóth N.–Váczi, Gyánó (84. Szabados). FERENCVÁROS: Szűcs L.– Lipcsei, Dragóner, Gyepes–Kriston, Kapics, Vén (46. Balog), Szkukalek–Pinte, Gera, Zombori (46. Jovics). Unalmas, eseménytelen találkozón a két együttes játékosai jobbára a mezőnyben birkóztak.MTK–Dunaferr 1:4 (1:3)

Góllövők: Zavadszky (8.), ill. Salamon (4.), Lengyel (23.), Rósa H. (32.), Sowunmi (87.). Játékvezető: Hanacsek, 1000 néző. MTK: Hajdu–Komlósi, Szmiljanics, Elek (34. Buzsáky)–Madar, Zavadszky, Jezdimirovics, Füzi Á. (73. Horváth)–Bori (66. Juhász), Branezac, Illés. DUNAFERR: Bita–Molnár Z., Salamon, Éger, Kiss Gy.–Sowunmi (92. Nikolov), Jäkl, Lengyel, Rósa H.–Balaskó (71. Bagoly), Tököli (82. Mészáros). A vendégek az első félidőben kitűnő ellentámadásaik révén megérdemelten vezettek, a szünet után pedig már csak előnyük megtartására törekedtek.Zalaegerszeg–Videoton 3:1 (2:0)

Góllövők: Csóka (13.), Kenesei (19.), Waltner (86.), ill. Földes (49.). Játékvezető: Juhos, 6500 néző. ZALAEGERSZEG: Turi–Král, Urbán, Csóka, Szamosi–Nagy L. (83. Babati), Molnár B. (90. Sabo), Róth (87. Bonchis)–Kenesei, Waltner. VIDEOTON: Végh–Timár, Pomper, Csató S., Bekő–Szalai, Monye (46. Kiskapusi), Tóth B., Dvéri–Gajics (48. Földes), Hamar (72. Komódi). Ellentétes félidőket láthattak a nézők.Kispest–Sopron 1:0 (0:0)

Góllövő: Sasu (79.). Játékvezető: Szabó Zs., 1000 néző. KISPEST: Tóth J.–Balint, Lőrinc, Téger–Lászka (46. Torghelle), Füzi, Kovács (90. Batrinu), Dubecz, Németh–Sasu, Faragó (64. Borgulya). SOPRON: Farkas–Vince, Szabados, Praženica–Perger, Pintér, Somogyi, Tóth I. (86. Bau)–Nagy T. (65. Orabinec), Tóth M. Javrujan (73. Fehér). A Kispest nagyobb akarásának köszönheti, hogy otthon tudta tartani a három pontot.

1. MTK 31 20 4 7 56:30 64

2. Zalaegerszeg 31 17 6 8 61:37 57

3. Ferencváros 31 16 5 10 53:34 53

4. Dunaferr 31 14 8 9 58:36 44

5. Újpest 31 12 8 11 55:51 44

6. Videoton 31 11 10 10 41:43 43

7. Sopron 31 9 9 13 44:50 36

8. Győr 31 8 11 12 43:52 35