KOSÁRLABDA

Férfi Extraliga, rájátszás az 1-6. helyért, 5. forduló: KOMÁRNO– NITRA 69:62 (15:9, 18:15, 17:14, 19:24), Ridzoň 17, Kollár 16, Csurovics 14, ill. Ivanovič 15. A Duna-parti gárda végig vezetve nyerte meg a mérkőzést.

Férfi Extraliga, rájátszás az 1-6. helyért, 5. forduló: KOMÁRNO– NITRA 69:62 (15:9, 18:15, 17:14, 19:24), Ridzoň 17, Kollár 16, Csurovics 14, ill. Ivanovič 15. A Duna-parti gárda végig vezetve nyerte meg a mérkőzést. A harmadik negyedben egy alkalommal tizenhárom ponttal is vezettek a komáromiak, de a nyitraiak a végjátékban hatalmas hajrát vágtak ki, két perccel a befejezés előtt két pontra csökkentették a hazai csapat előnyét. Az utolsó fél percben Csurovics és Kollár biztos találatai eldöntötték a mérkőzést . A nyitraiak agresszív játékára jellemző volt, hogy a mérkőzés során huszonkilenc személyi hibát gyűjtöttek össze. A hazai csapatban Ridzoň hozta szokásos játékát, Csurovics bizonyítani akart volt csapata ellen, ami sikerült is neki. Mindent egybevetve a komáromi csapat ezen a találkozón megérdemelten nyert. Paulik József, a hazaiak edzője: „Nagyon kemény mérkőzést láthatott a közönség, ahol mindkét csapat az utolsó pillanatig hajtott. ” (kg)

További eredmények: Handlová–Lučenec 82:85 (40:40), legeredményesebbek: Štefánik 20, ill. Kovacsevics 26; Chemosvit Svit-Levice 79:81 (34:40), Kmetoni 19, Klein 20;

1. Lučenec 23 20 3 1974:1596 43

2. Svit 23 14 9 1815:1591 37

3. Nitra 23 14 9 1872:1742 37

4. Komárno 23 13 10 1827:1952 36

5. Handlová 23 11 12 1848:1831 34

6. Levice 23 9 14 1716:1838 32

A 7-10. helyért, 3. forduló: Žilina–Inter Bratislava 72:78 (32:47), Miš 21, ill. Mičuda 16; Slávia Košice–Prievidza 78:67 (48:31), Svitek 24, ill. Jovanovics 19.

Női Extraliga, 19. forduló: UMB B. Bystrica–Istrobanka 102:58 (54:27), Poprad–Ružomberok 66:73 (32:29), Cassovia Košice–Slovan 75:48 (38:18), Delta Košice–Myjava 119:38 (62:28).