Kiütötték a Manchester Unitedet!

Mindkét élcsapat győzött Angliában, így az Arsenal előnye a Chelsea előtt továbbra is kilenc pont. Németországban a Bayern hazai pályán csak döntetlenezett, míg a Bremen begyűjtötte a három pontot.

Anglia

Robbie Fowler ünnepelteti magát, jogosan – a Manchester City 4:1-es, kiütéses győzelmet aratott a United elleni városi derbin. Az egykori liverpooli Fowler már a harmadik percben betalált. AP-felvételMind a Chelsea, mind az Arsenal kétgólos győzelmet aratott idegenben, így a táblázat élén a helyzet változatlan. Nehezebb dolga az Abramovics legénységnek volt, amely a 70. percig védekezett, alig került a Bolton kapuja elé. Ezután azonban két percen belül két gólt is rúgtak a vendégek! Az Arsenal biztosan győzött a Blackburn otthonában. Egyébként az Ágyusoknak ez volt sorozatban a kilencedik győzelmük (angol bajnoki, kupameccsek és a BL-találkozók)! Az Arsenal még egy klubrekordot is felállított, zsinórban harminc bajnoki meccsen veretlen. Súlyos vereséget szenvedett ugyanakkor a Bajnokok Ligájától is búcsúzni kényszerült Manchester United, amely a városi derbin 4:1-re kikapott a Citytől, és lassan lemondhat a bajnoki címről. Tizenhárom nyeretlen találkozó után sikerült győznie a Leicesternek.

28. forduló: Birmingham–Leicester 0:1, góllövő: Ferdinand (53.); Blackburn–Arsenal 0:2, g.: Henry (57.), Pires (87.); Bolton–Chelsea 0:2, g.: Terry (71.), Duff (74.); Charlton–Middlesbrough 1:0, g.: Holland (25.); Everton–Portsmouth 1:0, g.: Rooney (78.); Fulham–Leeds 2:0, g.: Davis (71.), Boa Morte (83.); Wolverhampton–Aston Villa 0:4, g.: Angel (24., 59.), Hi?zspelger (7.), Mellberg (18.); Manchester City–Manchester United 4:1, g.: Fowler (3.), Macken (32.), Sinclair (74.), Wright-Phillips (90.), ill. Scholes (35.); Tottenham–Newcastle 1:0, g.: O Brien (90. – öngól); Southampton–Liverpool 2:0, g.: Beattie (51.), Phillips (85.).

Csehország

21. forduló: Staré Město–Teplice 2:0, góllövők: Kostka (43.), Činčala (53.); České Budějovice–Příbram 0:0; Opava–Olomouc 1:2, g.: Tichota (66. – 11-esből); ill. Vyskočil (80.), Zbožínek (82.); Žižkov–Zlín 3:0, g.: Oravec (55., 90.), Sabou (29.); ; Blšany–Brno 2:1, g.: Zelenka (8.), Polodna (90.), ill. Máša (12.); Liberec–Jablonec 0:0; Slavia–Sparta 0:2, g.: Labant (13.), Kováč (71.).

Németország

Annak ellenére, hogy tíz perc játék után két góllal vezetett a Bayern, a müncheniek végül hazai pályán csak döntetleneztek a Rostock ellen! Mivel Bremen kihasználta a hazai pálya előnyét, a Werder előnye már kilenc pont.

24. forduló: Hannover–Kaiserslautern 0:1, góllövő: Hrisztov (62.); Bayern–Rostock 3:3, g.: Jeremies (3.), Makaay (9., 76. – 11-esből), ill. Max (53.), Arvidsson (65.), Rasmussen (72.); Hamburg–Hertha 2:0, g.: Rahn (33.), Romeo (71.); Leverkusen–Wolfsburg 4:2, g.: Berbatov (1.), Babic (13.), Schneider (32.), Franca (63.), ill. Topic (21.), Klimowicz (82.); Frankfurt–Schalke 3:0, g.: Amanatidisz (57.), Skela (77.), Schur (80.); Bremen–FC Köln 3:2, g.: Micoud (16.), Ailton (37., 43.), ill. Schröder (57.), Lottner (71.); Freiburg–Dortmund 2:2, g.: Antar (17.), Ckitisvili (67. – 11-esből), ill. Dede (45.), Hermel (58. – öngól); Bochum–Mönchengladbach 1:0, g.: Asanyin (88. – öngól); Stuttgart–1860 München 2:0, g.: Soldo (32.), Streller (35.).

Olaszország

Megszakadt a Lecce remek sorozata, ami négy egymás utáni idegenbeli győzelemből állt. Tegnap az Internazionale meglepetésre gól nélküli döntetlent játszott a vendég Chievo ellen, míg az AS Roma hasonló eredményt ért el a Reggina otthonában.

25. forduló: Sampdoria–Bologna 3:2, góllövők: Volpi (9.–11-esből), Diana (28.), Cipriani (50.), illetve Signori (10.), Nervo (69.); Internazionale–Chievo 0:0; Lazio–Udinese 2:2, g.: Muzzi (5.), S. Inzaghi (6.), ill. Castroman (12.), Iaquinta (93.); AC Parma–Brescia 2:2, g: Carbone (3.), Marchionni (55.), ill. di Biagio (30.), Baggio (69.); Perugia–Modena 1:1, g: Ze Maria (72., 11-esből), ill. Vignaroli (15.); Reggina–AS Roma 0:0; Siena–Ancona 3:2, g: Chiesa (20.), Vergassola (42.), Taddei (44.), ill. Bucchi (28.), Rapaics (58.).

Spanyolország

A több mint hetvenezer néző előtt lejátszott Real Madrid–Zaragoza meccsre rányomta a bélyeget a múlt heti terrortámadás. A vezetést ugyan a Raul és Ronaldo nélkül pályára lépő hazaiak szerezték meg, de az újonc vendégek végül ponttal távoztak a Santiago Bernabeu-stadionból.

28. forduló: Real Madrid–Zaragoza 1:1, góllövők: Portillo (28.), illetve Toledo (32.); San Sebastian–Atl.Madrid 2:1, Karpin (34.–11-esből), Simeone (41. – öngól), ill. Paunovics (72.); Villarreal–Albacete 2:1, g.: Coloccini (50.), Anderson (57.), ill. Pacheco (7.), ; Espanyol–Santander 0:1 g. Moran (57.); Malaga–Bilbao 2:1, g.: Luque (47.), Salva (90.), ill. Larrazabal (38., 11-esből); Mallorca–La Coruňa 4:2, g.: Correa (6.), Ramis (36.), Eto?o (56., 11-esből), Pereyra (89.), ill. Munitis (23.), Djalminha (86.); Betis Sevilla–Osasuna 1:1, g.: Benjamin (41.), ill. Aloisi (45.); Valladolid–FC Sevilla 2:0, g. Jonathan (52), Jesus (65.).

Franciaország

A Le Mans–Paris SG mérkőzés elején a rendezőknek evakuálniuk kellett a VIP-páholyt, mivel a párizsi huligánok megtámadták a biztonsági szolgálat embereit. A PSG-drukkerek a mérkőzés előtt betörték a szélvédőt Frederic Thiriez, a Francia Labdarúgó Szövetség elnökének autóján.

28. forduló: Le Mans–Paris SG 0:1; Ajaccio–Lille 0:3; Guingamp–Montpellier 4:3; Lens–Bastia 0:0; Nantes–Metz 2:2; Nice–Rennes 3:1; Sochaux–Lyon 1:2.

Ausztria

26. forduló: Admira–Salzburg 3:2; Bregenz–Austria 0:1; Mattersburg–Kärnten 2:0; Rapid–Pasching 0:0; GAK–Sturm 1:1.

Belgium

26. forduló: Heusden–Lokeren 2:3; Anderlecht–Charleroi 3:2; Antwerp–Mons 0:0; Beveren–Beerschot 0:0; La Louviere–Lierse 0:1; St. Truiden–Mouscron 1:1; Gent–St. Liege 0:0; Cr. Bruges–Genk 0:0.

Hollandia

26. forduló: T. Enschede–Nijmegen 2:5; Breda–Zwolle 3:1; Roosendaal–Groningen 1:0; Heerenveen–Volendam 2:1; Alkmaar–Utrecht 1:2; Eindhoven–Feyenoord 0:1; Ajax–Roda Kerkrade 4:2; Waalwijk–Tilburg 1:1; Arnhem–Den Haag 1:0.

Törökország

25. forduló: Ankaragücü–Trabzonspor 1:2; Bursaspor–Malatyaspor 3:2; Denizlispor–Istanbulspor 2:0; Sebatspor–Galatasaray 2:1; Fenerbahce–Konyaspor 5:2; Adanaspor–Genclerbirligi – elhalasztották; Rizespor–Gaziantepspor 1:2; Samsunspor–Diyarbakirspor 3:1. (at)

Emberhátrányban is győzött a Sparta

Prága. Sparta-győzelem született a 259. prágai derbin. A 17 ezer néző előtt lejátszott mérkőzésen Poborskýék a 44. percben emberhátrányba kerültek – a kapus Koubát állította ki a játékvezető. A hazaiaknál Józsi György jól játszott, a 37. percben beadása után Kuka talált a kapuba, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt; a 81. percben pedig bravúrosan szerelte a tisztán kapura törő Junt. A Sparta a szlovák Vladimír Labant szabadrúgásgóljával szerzett vezetést a 13. percben, majd – tíz emberrel játszva – növelni is tudta előnyét: Labant beadását Kováč fejelte a kapuba. Győzelmükkel a bordómezesek átvették a 2. helyet a Slaviától. (ú)