Kikapott az éllovas

Komárom. A rájátszás utolsó előtti fordulójában a listavezető losonci együttest fogadta a komáromi csapat. A találkozó előtt még a legoptimistább hazai szurkolók sem bíztak a győzelemben, hiszen az ellenfél idegenben is szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat.

Komárom. A rájátszás utolsó előtti fordulójában a listavezető losonci együttest fogadta a komáromi csapat. A találkozó előtt még a legoptimistább hazai szurkolók sem bíztak a győzelemben, hiszen az ellenfél idegenben is szorgalmasan gyűjtögeti a pontokat. Csakhogy a Duna-parti gárda hazai pályán már évek óta megleckézteti a losonciakat, akik most is üres kézzel távoztak. A nagy iramban kezdő hazaiak az első „félidőben” ötven pontot dobtak, s elhúztak. A harmadik negyedben a losonciak bekeményítettek, kezdték ledolgozni hátrányukat, ám aztán ismét a komáromiak következtek. Az utolsó játékrész kiegyensúlyozott csatát hozott, a hazai gárda önmagát múlta felül és megérdemelten győzött a nagyobb játékerőt képviselő ellenféllel szemben. A komáromi csapatból hiányzott az irányító Csurovics, aki az előző fordulóban, Handlovában ínszakadást szenvedett. Szupper Péter, a másik irányító játékos, sérülten is remekül helytállt, 19 pontot ért el.

KOMÁRNO–LUČENEC 99:92 (23:22, 27:15, 21:28, 28:27). Komárno: Kablar 28, Szupper 19, Ridzoň 19, Jurík 8, Riecky 2, Kollár 14, Ilko 8, Trčo 1; Lučenec: Kovačevič 24, Bičvič 20, Ščekič 9, Madaj 8, Kováčik 2, Čužela 24, Suja 3, Veber 2. PAULIK JÓZSEF, a komáromiak edzője: „A győzelemre nagy szükség volt, hogy bennmaradjunk az első négyben. Kimondottan jól játszott a csapat, végig vezettünk, megérdemelten győztünk. Sajnos, a bírók ma nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak.”

Tibor Jány, a losonciak trénere: „A játékosok nem tartották be a taktikai utasításokat, fegyelmezetlenül kosaraztak. A hazai csapat teljesen megérdemelten győzött, sokkal harcosabb volt.” (kg)

TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Handlová–Levice 100:82 (30:24, 30:26, 17:14, 23:19); Svit–Nitra 69:51 (14:18, 23:14, 17:11, 15:8).

1. Lučenec 27 22 5 2311:1915 49

2. Svit 27 17 10 2129:1854 44

3. Nitra 27 16 11 2167:1050 43

4. Komárno 27 15 12 2167:2310 42

5. Handlová 27 14 13 2185:2163 41

6. Levice 27 9 18 2026:2187 36

A 7–10. helyért: Žilina–Prievidza 99:81 (31:21, 26:12, 24:30, 18:18), Košice–Inter 81:63 (20:15, 23:21, 26:20, 12:10).

7. Inter 23 12 11 1739:1758 35

8. Košice 23 11 12 1771:1739 34

9. Žilina 23 7 16 1704:1969 30

10. Prievidza 23 4 19 1619:1949 27