Kikapott a Slovan a Wolverhamptontól

Elszenvedte első vereségét a pozsonyi Slovan a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, az égszínkékek hazai pályán kaptak ki 2:1-re a Wolverhamptontól. A Slovan Sporar góljával vezetett, de az angolok a második félidőben fordítottak.
Bőd Titanilla

2019. október 24. 21:01

Slovan-Wolverhampton
- TASR-felvétel

Farkasok a gyermekek között – akár így is fel lehetett volna vezetni a pozsonyi Slovan és a Wolverhampton párharcát, mert az EL-csoportkörben másodszor is gyerekzsivajjal telt meg az új Téglamezei Stadion. Az égszínkékek szurkolói még a selejtezőkörben rasszista és homofób rigmusokat skandáltak, ezért kellett a Besiktas után az angliai ellenfelet is zárt kapuk mögött fogadniuk. Az UEFA rendelkezése értelmében az ilyen találkozókra szervezett gyerekcsoportok ingyen bemehetnek, és jöttek is, gyakorlatilag telt ház volt, a transzparensek tanúsága szerint az egész országból érkeztek ifjú drukkerek.

S már a 11. percben gólt kiálthattak: a 11. percben Rabiu indította jól Sporart, a szlovén csatár jól vette át és jól is fedezte a labdát, és ballal ellőtte a kapus mellett – 1:0.

Mindkét csapat gyors támadásokat vezetett, nem volt sok tologatás a középpályán, a Wolverhampton és a Slovan is kapura törő focit játszott. Húsz perc játék után Greif védte Vinagre lövését, az első félóra végén ismét Sporar indulhatott meg, ezúttal a bal oldalon, jól is adott középre Holmannak, de a visszafejelt labdájára senki nem érkezett.

A 36. percben közel állt az egyenlítéshez a Wolves: Joao Moutinho beívelt szabadrúgása után Boly kemény fejese alig ment mellé.

A második félidőt nagy lendülettel kezdte a vendégcsapat, egy gyors támadás végén Jiménez tolta meg a labdát Gibbs-White-nak, de ő már nem találta el rendesen a labdát, a kapu közepébe célzott, és Greif védett. Az 53. percben viszont ismét Sporar tette próbára Rui Patrício reflexeit, a portugál kapus a kapu fölé ütötte a labdát.

Az 58. percben egyenlített a Wolverhampton: Romain Saiss lőtt kapura távolról, a labda még megpattant Abenán, ez megzavarta Greifet, aki már nem tudott reagálni – 1:1.

Öt perccel később pedig tizenegyeshez jutottak a vendégek De Marco szabálytalansága után, a büntetőt Jiménez a kapu közepébe lőtte, de Greif elvetődött a jobb oldalra – 1:2.

A 70. percben egyenlíthetett volna a Slovan, egy villámgyors kontra végén Sporar kicsit hosszan kapta a labdát, és spiccel már csak bele tudott pöckölni, Rui Patrício pedig zárta a szöget.

Nem sokkal a lefújás előtt Diogo Jota két percen belül összeszedett két sárga lapot (az elsőt kakaskodásért, a másodikat hátulról történő szabálytalanságért), így a hazaiak emberelőnyben fejezték be a meccset, de hiába támadtak, egyenlíteni már nem tudtak.

A gyerekek így is ünnepelték a csapatot, de a Slovan a táblázaton az elsőről a harmadik helyre esett vissza. Vezet a Braga 7 ponttal, második a Wolves hattal, a Slovannak négy pontja van, a Besiktas pont nélkül az utolsó.

Slovan Bratislava–Wolverhampton Wanderers 1:2 (1:0)

Góllövők: Sporar (11.), ill. Saiss (58.), Jiménez (64., 11-esből).

Sárga lap: Holman, De Marco, Rabiu, Medveděv, ill. Diogo Jota, Jiménez.

Piros lap: Diogo Jota (87., Wolverhampton).

Játékvezető: Aranovszkij (ukrán), 20 333 néző.

SLOVAN: Greif–Medveděv, Abena, Bozsikov, De Marco–De Kamps, Rabiu (81. Csavrics)–Daniel (66. Ratao), Holman (57. Ljubicic), Moha–Sporar.

WOLVERHAMPTON: Rui Patrício–Kilman, Coady, Boly–Doherty, Gibbs-White (59. Diogo Jota), Saiss (76. Dendoncker), Joao Moutinho, Rúben Vinagre–Cutrone (46. Traoré), Jiménez.

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.