Kikapott a listavezető

Dunaszerdahely/Pozsony. Elszenvedte első vereségét a listavezető Ličartovce, s mivel a dél-szlovákiai rangadón, a DAC–Rim. Sobota meccsen döntetlen eredmény született, a besztercebányai katonák feljöttek a táblázat második helyére. Ha a rimaszombatiak nyertek volna, ugyanannyi pontjuk lenne, mint az éllovasnak. Nagy lehet#séget szalasztottak el...

DAC–RIM. SOBOTA 1:1 (1:1). Góllövők: Bognár (13.), ill. Pastva (13.). Játékvezető: Pavlík, 1300 néző. Sárga lap: Sováb, ill. Benko, Švikruha, Adamec, Teplanský. Jobban kezdett a második helyen tanyázó gömöri együttes, amely már a 6. percben vezetést szerezhetett volna, Švikruha azonban a kapu torkában rosszul találta el a labdát. A 13. percben váratlanul vezetést szerzett a félénken kezdő csallóközi gárda. Kozák beadását Bognár 14 méterről a bal felső sarokba fejelte. Közvetlenül a középkezdést követően Pastva 25 méterről a bal sarokba zúdította a labdát. Negyed óra múlva ismét előnybe kerülhetett volna a DAC, de Kozák az ötös sarkáról csúnyán mellé durrantott. Nem sokkal a szünet után a dunaszerdahelyi Revák a tizenegyes pontról, ajtó-ablak helyzetből az égbe lőtt. Nagy helyzet volt. Azután mindkét oldalon sok volt a szabálytalanság, a bosszantó hiba, és az eladott labda. A 60. percben a rimaszombati Ďuriš futtából a felső lécet találta telibe. Az utolsó fél órában már semmi említésre méltó esemény nem történt a harmatgyenge találkozón. (zsi)

SENEC–LIČARTOVCE 3:1 (3:0). Góllövők: Novotný (5.), Takáč (37.), Rožník (42.), ill. Lapšanský (64.). Játékvezető: P. Šuniar, 1000 néző. Sárga lap: Guldan, ill. Šimko, Krakovský. Piros lap: Martin Lukáč (59., Senec, tölesztésért). Már a meccs elején vezetést szereztek a hazaiak, s utána is ők irányították a játékot, egyéni akció után Takáč növelte a szenciek előnyét. Szünet után Martin lukáč kiállítását követően idegesekké váltak a vendéglátók, a kelet-szlovákiaiak átvették a meccs irányítását, de csak a becsületgólra futotta erejükből.

B. BYSTRICA–V. LEVÁRE 2:0 (0:0). Góllövők: Libič (58.), Bartoš (90.), Játékvezető: Simon, 1200 néző. Állandó fölényben játszottak a katonák, s ha nem véd olyan kiválóan a vendégek kapusa, Kostoláni, akkor fél tucat gólt is rúghattak volna az újoncnak.

HUMENNÉ–DEVĺN 1:0 (1:0). Góllövők: Turok-Heteš (8.). Játékvezető: Minarčík, 1000 néző. Piros lap: Santai (45., Devín, ismételt szabálytalanságért). Nem sok helyzet adódott a két csapat előtt, a vendégek a második játékrészben a kapufát találták el.

DUBOVÁ–ČAŇA 2:0 (2:0). Góllövők: Mojík (1.), Penov (11.). Játékvezető: Richtárik, 800 néző. Miután a hazaiak már az első percben vezetést szerezhettek, megnőtt az önbizalmuk, állandóan irányították a játékot, bár a szünet után akadt időszak, amikor a vendégek is eredményesek lehettek volna.

TOPOĽČANY–PODBREZOVÁ 0:0. Játékvezető: Anguš, 500 néző. A vendégek védekező taktikával léptek pályára, a 90 perc folyamán nem volt egyetlen lövési kísérletük sem, de kivédekezték a gól nélküli döntetlent.

PREŠOV–NITRA 0:1 (0:0). Góllövő: Sorák (69.). Játékvezető: Smolák (az egyik partjelző Ihringová volt), 1100 néző. Csak közepes színvonalú játékot hozott az egykor szebb napokat látó két csapat mérkőzése, kevésszer forogtak veszélyben a kapuk, a tizenhatos között zajlott a mérkőzés. A vendégek kihasználták a hazai védők egyetlen megingását, s megszerezték a három pontot, bár nem teljesen megérdemelten.

SENICA–SLOVAN B 1:0 (0:0). Góllövő: Velický (71.). Játékvezető: Benko, 1000 néző. Kiállítva: Hejčík (90.), ill. Petruš (90.). Az első félidőben négy százszázalékos helyzetben hibáztak a hazaiak, a gólt a hajrában lőtték egy szögletrúgás után, amikor Petruštól Velickýhez került a labda, s az nem hibázott.