Kiesett a DAC a kupából

<p>Nem tudta győzelemmel megkoronázni a nemzeti ünnepet a DAC futballcsapata, amely 3:0-s vereséget szenvedett Zsolnán a labdarúgó Slovnaft Cup negyeddöntőjében, ezzel elbúcsúzott a sorozattól.</p>

A bajnokságban tavasszal a DAC-nak ment jobban, de a zsolnaiakat nem lehetett leírni: a kupa idei kiírásában még gólt jsem kaptak. Nyílt focival kezdtek a csapatok, de az első húsz percben kapura tartó lövést nem láttunk. Ezután viszont beindult a zsolnai henger (a DAC védelmének bal oldala pedig erősen ingatagnak bizonyult), először Škvarka jó kiugratása után Hlohovský üresen állva a kapu mellé gurított, majd Paur bombázott fölé. Aztán Michalík labdavesztését követően három a kettő ellen támadhatott a zsolnai csapat, Hlohovský lövését Tujvel lábbal védte, aztán Paur rúghatott a majdnem üres kapura, de Tujvel elképesztő bravúrral visszaért. A DAC-nak is voltak ígéretes akciói, de a lövések elkerülték a kaput. A 33. percben pedig már semmi nem mentette meg a DAC-ot a góltól, egy újabb jó hazai akció végén Špalek felső lécről levágódott bombájával vezettek a zsolnaiak - 1:0. A játékvezető csak néhány másodperc késéssel, az örülő hazai játékosokat látva adta meg a gólt. A DAC viszont még a szünet előtt egyenlíthetett volna, Stephens kapott jó labdát a leshatáron, de szemtől szemben Volešákkal a kapufát találta el, a következő szöglet után pedig Ljubicic fejelt a felső lécre.A zsolnai kapus a második félidő elején nem lazíthatott, előbb Sarr, majd Stephens közeli próbálkozását hárította. A DAC-ot irányító Tomislav Maric pályára küldte előbb Polievkát, majd Ľuptákot, jelezve, hogy csapata mindent megtesz az egyenlítő gólért. Adrián Guľa nem volt nyugodt a hazai kispadon, ugyanis a zsolnai védelem egyáltalán nem tűnt sebezhetetlennek. A 64. percben azonban növelték előnyüket a zsolnaiak, egy pontrúgás után Paur talált közelről a hálóba - 2:0. A nem túl nagy számú hazai drukker a biztos előny tudatában máris a jégkorong Tipsport Liga zsolnai érdekeltségű negyeddöntőjével kezdett foglalkozni, többen felrótták Jozef Antošík klubtulajdonosnak, hogy egy időben zajlott a két meccs. "Jožko, nem tudtad volna ezt a meccset máskorra rakatni?” - hangzott a kérdés. De Antošík csak somolygott, látta, hogy csapata meg fogja szakítani tavaszi rossz sorozatát, és négy elvesztett bajnoki után a kupában tovább fog jutni. A DAC játékában ugyanis nem volt benne, hogy két gólt rúgjon, még úgy sem, hogy az utolsó negyedórára Mészáros András is beállt. Szépítes helyett újabb zsolnai gól született, a 80. percben Vavro volt eredményes - 3:0. Március 15-én így nem történt újabb focicsoda, a tavalyi pozsonyi Slovan-verés után Zsolnáról vereséggel távoztak a sárga-kékek. A legjobb négy közé a zsolnaiak jutottak, a DAC-nak a tavalyi elődöntő után most a negyeddöntőben véget ėrt a Slovnaft Cup. Slovnaft Cup, negyeddöntő - a továbbjutás egy meccsen dőlt el:Žilina-DAC 3:0 (1:0)Góllövő: Špalek (33.), Paur (64.), Vavro (80.)Sárga lap: Ljubicic, Kwin, Brašeň, Sarr.Játekvezető: Straka, 792 néző.ŽILINA: Volešák -Vavro, Diaz, Králik, Mazáň - Škvarka, Michlík - Špalek (90. Letics), Puček, Hlohovský (87. Hancko) - Paur (83. Vallo).DAC: Tujvel - Brašeň, Michalík, Kwin, Davis - Ljubicic, Horváth B. (61. Ľupták) - Štepanovský (55. Polievka), Sarr, Pačinda (74. Mészáros) - Stephens.