Későn hajráztak a kassaiak

Zólyomi győzelem született a jégkorong Slovnaft Extraliga 42. fordulójának rangadóján, a hazaiak alaposan meglepték a rendkívül álmosan kezdő kassaiakat, s a 14. percben már 3:0-ra vezettek. A záróharmadra feltámadtak a keletiek, de már későn hajráztak. A papírformának meg?felelően simán nyertek a trencséniek Zsolnán.

ŽILINA–TRENČÍN 2:6 (1:2, 1:2, 0:2), gólütők: Sivák (13.), Baláž (35.), ill. Kútny (3.), Kollár (20., 44.), Kóňa (31.), Křetinský (39.), Saliji (58.).

ZVOLEN–KOŠICE 7:4 (3:0, 3:2, 1:2), g.: Kubenko (5., 38.), Klouda (9.), Babka (14.), Turek (23.), Hvíla (34.), Štork (59.), ill. Kmiť (24.), Šimurda (29.), Weissmann (45.), Jendek (48.).

POPRAD–KEŽMAROK 4:3 (0:1, 3:1, 1:1), g.: Jarolín (27.), Halaj (28.), Haščák (36.), Jabrocký (43.), ill. Gajdoš (11.), Drotár (25.), Šechný (59.).

A NITRA–SKALICA talákozó lapzárt aután ért véget, a L. MIKULÁŠ–SLOVAN (0:1) meccset korábban lejátszották.

U20 22 1 1 1 19 29:100 5

MEGJEGYZÉS – balról az oszlopok: a mérkőzések száma, győzelem hatvan perc alatt (3 pont), győzelem hosszabbítás vagy rávezetés után (2 pont), vereség hosszabbítás vagy rávezetés után, vereség hatvan perc után, pontszám. Az U20-as válogatottat nem rangsorolják, ellenfelei magukkal viszik az eredményt.

KÖVETKEZIK, 43. FORDULÓ – január 15., kedd, 17.00: Ska?lica–L. Mikuláš, Kežmarok– Zvolen; 17.30: Nitra–Žilina, Košice– Martin; 18.00: Slovan–Poprad. (ú)