KERESZTÉNYI GÁBOR

Komárom. Három győztes mérkőzés után sorozatban harmadik vereségét szenvedte el szom?baton a komáromi MBK Rieker csapata a férfi kosárlabda extraliga 24. fordulójában.

Komárom. Három győztes mérkőzés után sorozatban harmadik vereségét szenvedte el szom?baton a komáromi MBK Rieker csapata a férfi kosárlabda extraliga 24. fordulójában. A két idegenbeli kudarcot (Prividza, Handlová) még úgy-ahogy megemésztette a vendéglátók szurkolótábora, de a legutóbbit, a sereghajtó alsókubíniak elleni hazai bukást, bizony már nem. Ismét gyülekeznek a viharfelhő intő jelei a Duna-partiak felett. Ráadásul a folytatásban még nehezebb ellenfelek következnek

MBK KOMÁRNO–DOLNÝ KUBÍN 77:88 (14:22, 27:24, 24:15, 22:27). Legeredményesebbek: Ba?risic 18, Pivac és Majoroš 16-16 ill. Kurilic 31. A vendégcsapat játékával meglepte a hazaiakat, akik nem igazán tudtak bele?lendülni. Félvállról vették ellenfelüket, ami később megbosszulta magát. A komáromi csapat csak a harmadik negyedben vezetett először (58:56), de néhány pontos előnye nem volt elég a győzelemhez. Az izgalmas végjátékban meglepetésre az alsókubíniak kerekedtek felül.

Edzői vélemények – Ladislav Štajger (Komárno) „Nagyon kellemetlen ez a vereség. Rossz napot fogtunk ki, az ellenfél taktikus és fegyelmezett játékával megérdemelten aratott sikert. Rosszul és rengeteg hibával kosarazott a csapatom, mesterlövészeink rendre csődöt mondtak, nem készítették elő a helyzeteiket, a palánk alatti játékban is jobban érvényesültek a vendégek játékosai. A mérkőzés előtt többször is figyelmeztettem a fiúkat: ne becsüljék le az sereghajtót.”

Ivan Fulgosi (D. Kubín): „Utolsóként nem volt semmi veszteni valónk, ezért felszabadultan, de nagyon fegyelmezetten játszottunk. Nemrég kerültem edző?ként a csapathoz, igyekszem lelket rázni a fiúkba. Ma tényleg minden kijött nekünk, nagyon akartuk a győzelmet. A bajnokságban még minden nyitott, tovább fogunk harcolni a bennmaradásért.”

FORDULÓKRÓNIKA

FÉRFI KOSÁRLABDA EXTRALIGA, 24. forduló: Slovintegra Levice–Chemosvit Svit? 84:80 (20:28, 21:16, 26:10, 17:26), legjobb dobók: Gam?birozsa 27, ill. Pezer 31; ESO CLUB Luče?nec–Slávia TU Košice 104:42? (18:6, 35:12, 22:10,? 29:14), ld.: Závodný 19, ill. Sztojanovics 18; BK CASTA SPU Nitra–BK 04 AC LB Sp. N. Ves 84:71 (24:24, 13:11, 20:19, 27:17),? ld.: Hill 20, ill. Mason 16; Inter Bratis?lava–Pezinok 86:72 (24:15, 24:19, 19:19, 19:19), ld.: Pan?dula 25, ill. Snopko 18; MBK Rieker Komárno–BK Dolný Kubín 77:88 (14:22, 27:24, 24:?15,? 22:27), ld.: Barisic 18, Majoroš és Pivac 16–16, ill. Kurilic 31; HBK Prievid?za–Handlová 72:77 (20:12, 15:18, 20:21, 17:26), ld.: Puljko 16, ill. Miloševič 20.