Kanta elintézte a Győrt

Mesterhármast rúgott az MTK fiatal támadója, Kanta József a Győr elleni találkozón a labdarúgó Magyar-kupa nyolcaddöntőjében. A csatár a fordulás után hét perc alatt döntötte el a mérkőzés sorsát. A Ferencváros hazai pályán csak soványka, egygólos győzelmet aratott a Gyirmót felett.

EREDMÉNYEK, nyolcaddöntő, első mérkőzés:

SOPRON–DIÓSGYŐR 1:2, góllövők: Feczesin (22. –11-esből), ill. Simon A. (31.), Foxi (72.).

GYŐR–MTK 1:3, Tokody (80.), ill. Kanta (56., 58., 63.).

FERENCVÁROS–GYIRMÓT 1:0, Tököli (66.).

ZALAEGERSZEG–REAC 1:0, Ferenczi (55. – 11-esből).

VASAS–VÁC 2:1, Nagy T. (35.), Bali (50.), ill. Szabó V. (25.).

HONVÉD–KAPOSVÁR 1:1, Hercegfalvi (36.), Oláh (72.).

A Dunaújváros–Debrecen (0:1) meccset korábban játszották. (ú)