Jól hajrázó komáromiak

A férfi kosárlabda Extraliga rájátszásának 3. fordulójában (az 1–6. helyért) a komáromiak a Handlová csapatát fogadták, és szoros mérkőzésre volt kilátás. Úgy is lett.

A férfi kosárlabda Extraliga rájátszásának 3. fordulójában (az 1–6. helyért) a komáromiak a Handlová csapatát fogadták, és szoros mérkőzésre volt kilátás. Úgy is lett. A kezdés után a hazaiak több ziccert kihagytak, míg az ellenfél kihasználta helyzeteit, s ennek köszönhetően hétpontos előnyre tett szert a félidőben (37:44), sőt, a harmadik negyed elején ez a fór tízpontosra nőtt. Ezután azonban fordult a kocka: Riecky, Ridzoň, Jurík és Csurovics többet és pontosabban célzott. A két, egyenlő képességű csapat párharcát végül a jól hajrázó komáromiak nyerték. Paulik József edző legénysége ezzel a győzelemmel megerősítette negyedik helyét.

KOMÁRNO–HANDLOVÁ 92:83 (22:24, 15:20, 27:16, 28:23). A komáromi pontszerzők: Riecky 32 (4x3 pont), Ridzoň 16 (2), Jurík 15 (3), Szupper 4, Kablar 3, Csurovics 13 (1), Kollár 9, Ilko 0. A vendégek legeredményesebb játékosai: Štefánik 24 (6), Golian 24 (3).

Paulik József, a komáromiak edzője: „Kiváló dobókkal rendelkező, nehéz ellenfelet győztünk le. Éppen ezeket a távoli dobásokat nem tudták a fiúk kivédeni, ezért volt szoros a mérkőzés”.

A rájátszás (az 1–6. helyért) 3. fordulójának további eredményei: Svit–Lučenec 75:73 (36:29), legeredményesebbek: Sztojanovics 22, ill. Csuzsela 23; Nitra–Levice 74:64 (37:36), Seman 18., ill. Klein 15.

1. Lučenec 21 18 3 1783:1435 39

2. Nitra 21 14 7 1737:1593 35

3. Svit 21 13 8 1656:1437 34

4. Komárno 21 12 9 1679:1784 33

5. Handlová 21 10 11 1689:1660 31

6. Levice 21 8 13 1558:1673 29

A 7–10. helyért: Prievidza–Žilina 58:71 (30:41), Pipíška 14, ill. Baláž 18; Inter Bratislava–Slávia Košice 66:62 (38:30), Ondruš 22, ill. Žlebčík 25. (kg, ú)