Jégkorong olimpiai selejtező - Kiütéses magyar győzelem

Budapest |

<p>A magyar jégkorong-válogatott kiütéses, 13-0-s győzelmet aratott a horvátok felett a 2014-es szocsi téli olimpia budapesti selejtezőtornájának szombati játéknapján.<br />&nbsp;</p>

Eredmény, 2. forduló
Magyarország-Horvátország 13-0 (6-0, 3-0, 4-0)
----------------------------------------------
gól: Bartalis (5.), Vas M. (10.), Mihály (12., 55.), Sofron (13., 16.), Sikorcin (17., 40.), Kovács (32.), Ladányi (35., 48.), Vas J. (49.), Magosi (51.)

A magyarok egy könnyed, litvánok elleni 5-1-es sikerrel nyitottak, a horvátok viszont simán, 8-2-re kikaptak a hollandoktól, ráadásul nem négy, hanem három támadósorral érkeztek, és hiányoztak a frissen honosított tengerentúli játékosaik is.

Az hamar kiderült, hogy nincs azonos szinten a két gárda, már az első harmad féltucatnyi magyar találatot hozott 23-3-as kapusra lövési arány mellett.

Danijel Kolombo szövetségi kapitány játékosai csak nyomozták a korongot, és a második húsz percben újabb három gól esett, az utolsó két másodperccel a szünet előtt.

A folytatásban is potyogtak a gólok, és az egymás elleni párharcokban ez volt a legnagyobb különbségű magyar siker. A hazaiaktól egyetlen játékos sem volt kiállítva.    A magyarok sorozatban 14. alkalommal nyertek a rivális ellen.

A találkozó után a 6950 fős közönség plüssfigurák ezreit dobta be a pályára egy jótékonysági akció keretében.

A Papp László Budapest Sportarénában vasárnapig tartó viadal győztese jut tovább, és játszhat majd februárban az utolsó kvalifikációs állomáson.

Korábban:
Hollandia-Litvánia 9-2 (1-1, 6-1, 2-0)
--------------------------------------
gól: Joli (16., 36.), K.Bruijsten (23.), M. Bruijsten (25., 40.), Kars (33., 58.), Demelinne (37.), Hagemeijer (51.), illetve Bogdziul (2.), Kuliesius (36.)
    Az állás: 1. Magyarország 6 (18-1), Hollandia 6 pont (17-4), 3. Litvánia 0 (3-14), 4. Horvátország 0 (2-21)