Hengerelt a listavezető

Pozsony. Tegnap kora este a 47. forduló mérkőzéseivel folytatódott a jégkorong Extraliga alapszakasza (még hét felvonás van hátra a körmérkőzéses sorozatból). Az élmezőny csapatai közül biztosan nyertek a listavezető zólyomiak, a kassaiak és a trencséniek.

Pozsony. Tegnap kora este a 47. forduló mérkőzéseivel folytatódott a jégkorong Extraliga alapszakasza (még hét felvonás van hátra a körmérkőzéses sorozatból). Az élmezőny csapatai közül biztosan nyertek a listavezető zólyomiak, a kassaiak és a trencséniek. A bajnok Slovan viszont csak egy pontot szerzett Szakolcán, és ismét lecsúszott a negyedik helyre. Az erdőháti meccsen a címvédő szerzett vezetést az első harmad végén, a házigazdáknak a második játékrész utolsó másodperceiben sikerült az egyenlítés. Liptószentmiklóson is döntetlenül végződött a hazai együttes és a poprádi gárda összecsapása. Pedig 12 perccel a befejezés előtt még két góllal a vendégek vezettek.

ZVOLEN–MARTIN 7:1 (3:1, 4:0, 0:0), gólütők: Kolník (5.), Lipták (8.), Klouda (13.), Šechný (23.), Paciga (24.), Jánoš (25., 33.), illetve Filip (4.); 2000 néző.

KOŠICE–SP. N. VES 4:1 (4:0, 0:1, 0:0), gólütők: Holečko (9.), Ihnačák (15.), Škovira (17.), Sabol (17.), illetve Saluga (38.); 2000 néző (telt ház).

L. MIKULÁŠ–POPRAD 3:3 (0:2, 1:0, 2:1 – 0:0), gólütők: Kalousek (24.), Školiak (48.), Kriška (56.), illetve Paukovček (8.), Petričko (15.), Verčík (42.); 1000 néző.

SKALICA–SLOVAN 1:1 (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0), gólütők: Ivičič (40.), illetve Vlk (14.); 3500 néző.

TRENČĺN–ŽILINA 5:2 (2:0, 2:1, 1:1), gólütők: Galvas (9.), Král (11.), Sivák (25.), Melichárek (39.), Kováčik (51.), illetve Beran (24.), Vozdecký (60.); 2500 néző.