Gólzápor, rekordok, partihangulat – 5:0-ra nyert a DAC a szezonzárón

Dunaszerdahely | Remek hangulatban, gálázva búcsúztatta a szezont a DAC: a labdarúgó Fortuna Liga utolsó fordulójában 5:0-ra legyőzték a nagymihályi Zemplín együttesét.
Bőd Titanilla

2019. május 24. 21:03

DAC
Illusztráció - Somogyi Tibor felvétele

Az ezüstérmesek ünneplése egy bajnokcsapat ünneplésével kezdődött: a pályán felvonult a dunaszerdahelyi városi sportklub női kézilabdacsapata, amely megnyerte az I. ligát, és a következő szezontól a cseh–szlovák MOL Ligában szerepelhet.

A mérkőzés előtt több díjat is átadtak – a szurkolók szavazása alapján a tavaszi idény három legjobb DAC-játékosa Martin Jedlička, Kalmár Zsolt és Vida Kristopher lett. Jedlička ezután a bajnokság április hónap legjobb játékosának járó díjat is átvehette, azután pedig felsorakozott a teljes keret és a szakmai stáb, és Ján Kováčiktól, a Szlovák Labdarúgó-szövetség elnökétől, valamint Ivan Kozáktól, a Ligás Klubok Uniójának elnökétől átvették az ezüstérmeket.

A meccset a DAC kezdte aktívabban. A 17. percben Čmelík tört be a tizenhatosba, felvágták, a pályafutása utolsó élvonalbeli mérkőzését vezető érsekújvári Michlian Gábor játékvezető lefújta a tizenegyest, amit Koštrna be is rúgott – 1:0. Koštrnának ez volt az első gólja a szezonban. Öt perc múlva már 2:0 volt: Ronan szöglete után Koné fejelt a hálóba.

A nagymihályiak jóformán át sem tudtak jönni a felezővonalon, a DAC óriási mezőnyfölényben játszott. A 40. percben Taiwo kapott egy jó kiugratást, át is vette a labdát, bár először úgy nézett ki, hogy elpattan tőle, a kapuból kirobbanó Bieszczad kapus pedig buktatta, úgyhogy újabb tizenegyes következett. Ezúttal Taiwo állt a labda mögé, és ő sem hibázott – 3:0!

A szünetben a nagy kivetítő kamerája megtalálta a VIP-szektorban Marco Rossi magyar szövetségi kapitányt.

Galéria
DAC-1
DAC-2
DAC-3
DAC-4
+13

A második félidő első perceiben próbált egy kicsit kezdeményezőbben fellépni a nagymihályi együttes, de a sárga-kékek hamar letörték a lendületüket: Taiwo kapott jó labdát a védelem mögé, és nagyon higgadtan a kapust is kicselezve megszerezte a meccsen a második, az idényben a negyedik gólját – 4:0. A DAC ezzel beállította az egy szezonban szerzett legtöbb gól klubrekordját, ez volt a 62. találatuk az idényben.

A gólrekord meg is dőlhetett volna, a 62. percben Kalmár éles szögből kapura nyesett egy szabadrúgást. Két perccel később Ronan lőtt távolról, a labda csak centikkel ment mellé.

Amikor a második félidő közepén bejelentették a 10 294-es nézőszámot, újabb rekordot ünnepelhetett a MOL Aréna, ezzel ugyanis megdőlt az egy szezonban elért átlagnézőszám csúcsa, amely az 1986/87-es szezon óta élt.

És a DAC továbbra sem állt le: a 68. percben Vida Kristopher vezethette a labdát egyedül a kapusra, de a nagymihályi hálóőr túljárt az eszén. Egy perccel később azonban Vida tette oda a labdát Koné elé, aki közelről bevágta a léc alá – 5:0, és a gólrekord is megdőlt!

A 85. percben szépíthetett volna a Michalovce, de Diarra totálisan elbénázta a helyzetet.

Az utolsó percekre Peter Hyballa vezetőedző becserélte Nagy Lászlót is, a fiatal saját nevelésű játékost óriási ováció fogadta a tribünről, s beállt még Šimčák és Baumgartner is.

A közönség felállva éltette a sárga-kékeket, a lefújás után pedig kezdődött a nagyszabású ünneplés. Ez az éjjel sokáig nem ért véget.

DAC–Michalovce 5:0 (3:0)

Góllövők: Koštrna (18., 11-esből), Koné (23., 69.), Taiwo (40., 11-esből; 52.),

Sárga lap: Bieszczad, Špiriak.

Játékvezető: Michlian, 10 294 néző.

DAC: Jedlička–Koštrna, Koné, Šatka, Vida Máté (87. Šimčák)–Huk, Ronan, Kalmár (87. Nagy L.)–Vida K. (90. Baumgartner), Taiwo, Čmelík.

MICHALOVCE: Bieszczad–M. Kolesár, Špiriak, Grič, Vojtko–Turík–Diarra, Casado, P. Kolesár (46. Trusa), Kunturiotisz (80. Mavretic)–Sulley (56. Hovhanniszjan).

Rengeteg hírrel bombáznak minket különböző portálok, s nem könnyű felismerni a valódi- és álhíreket. Ezért is fontos, hogy olyan weboldalakról tájékozódjunk, amelyek megbízható, korrekt információkat nyújtanak.

Az ujszo.com szerkesztőségében minden nap azért dolgozunk, hogy Önök kizárólag ellenőrzött, valós híreket kapjanak weboldalunkon. Ennek biztosítása meglehetősen költséges. Mi viszont szeretnénk, hogy minden kedves olvasónk hozzájuthasson az ellenőrzött információkhoz, ez azonban az Önök anyagi segítsége nélkül hosszú távon nem lehetséges.

Ezért kérjük olvasóinkat, hogy járuljanak hozzá az ujszo.com működéséhez. Számítunk Önökre. Önök is számíthatnak ránk.