Giro d'Italia - Tom Dumoulin nyerte a centenáriumi viadalt

<p>Tom Dumoulin nyerte a 100. Giro d&#39;Italia országúti kerékpáros körversenyt.</p>

A Sunweb holland versenyzőjének a vasárnapi utolsó szakasz, a Monza és Milánó közötti 29,3 kilométeres egyéni időfutam előtt 53 másodperc volt a hátránya az összetett éllovasa, Nairo Quintana mögött. Ám vasárnap 1:24 percet adott a kolumbiainak, és honfitársa, Jos van Endem mögött másodikként zárta az etapot.

Összetettben Quintana zárt másodikként 31 másodperc hátránnyal, míg a címvédő, olasz Vincenzo Nibali 40 másodperc lemaradással lett harmadik.

A 26 esztendős Dumoulin pályafutása első háromhetes körversenyét nyerte, egyúttal a Giro történetének első holland bajnoka lett.