Ganczner-emléktábla az FKM klubházának falán

Érsekújvár. Az érsekújvári labdarúgás 110 éves jubileumi ünnepségeinek első figyelemre méltó eseménye az FKM Ganczner László Stadionjában zajlott. A névadó tiszteletére emléktáblát helyeztek el a klubház falán.„Akik ismerték, a mai napig emlegetik, hiszen emberként is csodálatos volt.

Érsekújvár. Az érsekújvári labdarúgás 110 éves jubileumi ünnepségeinek első figyelemre méltó eseménye az FKM Ganczner László Stadionjában zajlott. A névadó tiszteletére emléktáblát helyeztek el a klubház falán.

„Akik ismerték, a mai napig emlegetik, hiszen emberként is csodálatos volt. Egy percet sem haboztam, amikor felvetődött az emléktábla elkészítésének ötlete” – nyilatkozta lapunknak Peter Kováč, az érsekújvári FKM főmenedzsere.

Az emléktábla-avatáson nemcsak a város futballrajongói vettek részt, hanem a környék lelkes sportbarátai is tiszteletüket tették a helyi focilegenda előtt. Felvonult az FKM valamennyi korosztályos csapata, megjelent számos ismert személyiség, köztük Ján Kováčik, a Szlovák Labdarúgó-szövetség és Borbély László, a Szlovákiai Edzők Uniójának elnöke.

„Városunkban mindig akadtak kiemelkedő képességű focisták, akik magas színvonalon művelték a világ legszebb játékát. Nem tudom magamnak megfejteni, miért nem kerültek a ranglétra legmagasabb fokára. Remélem, hogy a jövő egészen mást hoz majd” – írta egykoron Ganczner László. De ki is volt ő valójában? Zsenge gyermekkorától szenvedélyesen kergette a labdát. Bátyja, Árpád és Béla már ismert labdarúgó volt, amikor László ifiként a helyi Viktóriában futballozott. Később az Érsekújvári Sportegylet (ESE) felnőttgárdájában kamatoztatta tudását. A szakemberek hamar felfigyeltek kivételes adottságaira, és húszévesen a zsolnaiakhoz igazolt, ahol meghatározó egyéniséggé vált. Hét sikeres év után visszatért szülővárosába, és az akkori Slavojt erősítette. Közben a fiatalokat edzette, az általa dédelgetett Lokomotíva ificsapat három évadot húzott le a legmagasabb szintű országos bajnokságban. Edzőként szembeötlő eredményeket ért el a párkányi JCP és az érsekújvári Renokov alakulatával. Ezerkilencszázkilencvenben hatvankét évesen hunyt el.

Többen is felfigyeltek rá, hogy az emléktábla csupán egynyelvű, s egy szó sincs rajta magyarul. „Laci bácsi magyar nemzetiségűnek vallotta magát – mondta lapunknak Nagy Dávid érsekújvári alpolgármester. – A tábla költségeit, amely sajnos csak szlovák nyelven került a helyére, a főmenedzser úr saját zsebéből fizette. Már megegyeztünk, hogy magyarul is elkészíttetjük. Az anyagiakat minden bizonnyal majd én állom.”

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?